MİLLİYET'in haberine başkan yardımcısından cevap!

  • Giriş : 16.05.2006 / 00:00:00

Bingöl Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Afacan, bazı gazetelerde hakkında çıkan 'AK Parti milletvekilinin akrabalarına 800 bin YTL'lik sahte iş belgesi verdi' haberine açıklık getirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Sehven imzalanmış bir belge nedeniyle itham edildiği için çok üzüldüğünü söyleyen Mehmet Afacan olayı şöyle anlattı; "Ben emekli öğretmenim. Göreve ilk geldiğimde bazı işlerin nasıl yürüdüğünü bilmiyordum. Ayrıca o zaman belediye başkan yardımcısı değildim. Başkan şehir dışında olduğu bir vakit meclis üyesi olduğum için başkanlığı bana vekalet etti. Bu belgeyi de o zaman imzalamışım. Kimseye menfaat sağlamak için bu belgeyi imzalamadım. Bu belge sehven imzalanmıştır. Görev değişikliği ile yeni gelen Belediye Fen İşleri Müdürü Sait Alas, dosyaları incelerken bu yanlışı fark etmiştir. 2004 yılında olan bir olayı şimdi yeniden pişirip tekrardan karalama aracı kullanmak hiç doğru değildir. Zaten olayı fark ettikten sonra konuyla ilgili bir basın açıklaması yaptık. Bizim kimseden gizlimiz saklımız yok. Kendimizden eminiz ve vicdanımız rahat. Ama kendimizi ifade edemediğimiz ve böyle çirkin bir oyuna alet olduğumuz için çok üzgünüz."

Bazılarının sürekli olarak karalama çalışmaları yaptığını söyleyen Bingöl Belediye Başkanı Hacı Ketenalp ise her gün bir karalama oyunuyla karşı karşıya kaldıklarını belirterek, bunu yapanların parti ve belediyeye çamur attıklarını kaydetti.

Bu karalama kampanyasını başlatan kişilerin kim olduklarını bilmediklerini aktaran Ketenalp, "Bunlar AK Parti içinden ya da dışından da olabilirler. Hiç kimsenin de günahını alamayız. Eninde sonunda bu şahısların yaptıkları oyunlar kendilerine dönecektir." dedi.

Sahte belge imzalanması ile ilgili bilgi veren Ketenalp, kendisinin bir toplantı için Ankara'da olduğunu ve bu belgenin Belediye Başkan Vekili Mehmet Afacan tarafından imzalandığını ifade etti.

Afacan'ın başkalarının menfaat sağlamak için böyle bir iş yapmayacağını söyleyen Ketenalp, olayın incelendiğini ve yargının her şeyi ortaya koyacağını belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious