Milliyet'ten F. Gülen çarpıtması

Milliyet'ten F. Gülen çarpıtması.8422
  • Giriş : 12.11.2008 / 12:31:00

Milliyet'in 'Gülen'e sürpriz soruşturma' başlığıyla verdiği haberin gerçeği yansıtmadığı ve ortada halen yürütülen bir soruşturma olmadığı ortaya çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Milliyet'te "Gülen'e sürpriz soruşturma" başlığıyla bugün sayfalarına bir haber taşıdı. Ancak gazetenin haberine konu edilen ihbarın, 30 Ekim 2008'de takipsizlikle sonuçlandığı ortaya çıktı.

MİLLİYET'İN GÖRMEDİĞİ TAKİPSİZLİK KARARI

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın bir ihbar üzerine Fetullah Gülen hakında başlattığı incelemede takipsizlik kararı verdiği ortaya çıktı.

Edinilen bilgiye göre, takipsizlik kararında Gülen'in hakkında benzer iddialarla açılan davalarda verilen beraat kararının onandığı ifade edildi.

Milliyet'te "Gülen'e sürpriz soruşturma" başlığıyla verilen haberlerde, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın bir ihbar üzerine bir ay önce soruşturma başlattığı belirtilmişti. Ancak, haberlerin gerçeği yansıtmadığı ve ortada halen yürütülen bir soruşturma olmadığı ortaya çıktı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın Terör ve Organize suçlara bakmakla görevli Cumhuriyet Savcısı Cemil Tuğtekin'in, Gülen hakkındaki ihbarın asılsız olduğunu belirterek 30 Ekim 2008 tarihinde takipsizlik kararı verdiği öğrenildi.

Yargıtay Ceza Genel Kurulu, Gülen hakkında terörle mücadele kanuna muhalefetten açılan davada Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi'nin verdiği beraat kararını onamıştı.


Zaman

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*