Milyar dolarlık namus kampanyası boşa gitti

  • Giriş : 17.04.2007 / 00:00:00

ABD'de Bush yönetiminin gençleri evleninceye kadar seksten uzak tutmayı hedefleyen 'namus' kampanyası ve programlarına harcadığı 1 milyar dolar boşa gitti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Zira Kongre'nin yaptırdığı bir araştırma, bu programa tabi olan ilkokul ve ortaokul öğrencileri ile doğum kontrol yöntemlerinin öğretildiği normal seks derslerine giren öğrencilerin cinselliği eşit derecede yaşadıklarını ortaya koydu.
Kongre'nin Sağlık ve İnsan Kaynakları Birimi, 16 yaşından küçük 2 bin gençle yaptığı araştırmada, 'Her iki gruptaki gençler de, ilk cinsel ilişkilerini 14.9 yaşında yaşamaktadır' sonucuna vardı. Araştırmaya göre, gençlerin seks yaptıkları partner sayısı da gruplara göre değişmiyor. Her iki gruptaki gençlerin yüzde 25'inin son bir yılda 'üç ya da dört seks partneri' olduğunu gösteren araştırmanın sonuçları şöyle: "Son bir yılda, her iki gruptaki gençlerin yüzde 23'ü seks yaparken daima prezervatif kullanmış. Yüzde 17'si ara sıra prezervatif kullanmış. Yüzde 4'ü ise hiç prezervatif kullanmadan seks yapmış.' Araştırmayı kamuoyuna açıklayan Temsilciler Meclisi'nin Demokrat üyesi Henry Waxman, "Araştırma, seksten kaçınma programlarının gençlerin sağlığını korumadığını kanıtlıyor. Kısacası Amerikalı vergi mükellefleri, 1 milyar doları hiçbir etkisi bulunmayan bir programa ödemiş" eleştirisi yaptı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious