Milyonda bir olasılık ona rastladı!

Milyonda bir olasılık ona rastladı! .43906
  • Giriş : 06.10.2007 / 16:38:00

Milyonda bir görülen deri hastalığı sebebiyle zor günler geçiren 14 yaşındaki Nurcan Özdemir'in durumu görenlerin yüreklerini burkuyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül'ün de evinde ziyaret ettiği Özdemir, en büyük isteğinin Sibel Can'la buluşmak olduğunu söyledi.

Doğduğu günden bu yana milyonda bir görülen "Epidermozolis Bülloza" adlı deri hastalığıyla mücadele eden 14 yaşındaki Nurcan Özdemir'in durumu görenlerin yüreklerini burkuyor. Doğduktan bir hafta sonra vücudu iltihaplanarak soyulmaya başlayan Nurcan'ın el ve ayaklarının şekli de hastalığa bağlı olarak bozuldu. Doğduğunda kızının el ve ayaklarının normal olduğunu ancak derinin dökülmesiyle zaman zaman kemiklerin bile görülebilecek dereceye geldiğini belirten cefakar anne Nuran Özdemir, Nurcan'ın pansumanlarını da kendisi yapıyor. Şimdiye kadar çok hastane dolaştıklarını ancak hemşirelerin bile Nurcan'ın pansumanını yapmakta zorlandığını söyleyen anne Özdemir, "Anne yüreğine Allah dayanma gücü veriyor. Pansumanları sırasında kızım acı içinde ağlarken ben de acı çekiyorum, ama mecburum. Onun iyiliği için sargılarını sürekli değiştirmem gerekiyor" dedi.

Kızının hastalığına rağmen yaşama sevincini hiç kaybetmediğini dile getiren Nuran Özdemir, Nurcan'ın dışarıda dolaşmaktan büyük keyif aldığını ve sık sık birlikte dışarı çıktıklarını söyledi. Hastaneye kontrole giderken zaman zaman zorluk yaşadıklarını ifade eden anne, "Sosyal Hizmetler bizimle çok yakından ilgilendi. Kızım için hemen bir tekerlekli sandalye yolladılar, ancak Nurcan sandalyede kendisini kötü hissetti, binmek istemedi. Biz de taksitle çocuk arabası aldık. Onunla dışarı çıkıyoruz" diye konuştu.

Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül'ün evlerine ziyaretlerinden dolayı çok mutlu olduklarını söyleyen 46 yaşındaki baba Hüseyin Özdemir ise, "Bakan Bey bana, 'Gençsin neden çalışmıyorsun?' diye sordu. Ben de emekli olduğum için kimsenin iş vermediğini, çalışmayı çok istediğimi, ne iş olursa yapabileceğimi söyledim. Kendisi bu konuyla yakından ilgilendi. İnşallah yakın zamanda bir iş bulup çalışmaya başlarım. Bu kızımın geleceği için çok önemli" dedi.

15 yaşındaki ablası Ebru'nun yanında küçük bir çocuk gibi görünen 14 yaşındaki Nurcan, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül'ün kendisine hediye ettiği oyuncak bebeği gün boyu yanından ayırmıyor. Bakan Gönül'ün ziyaretinden çok mutlu olduğunu söyleyen Nurcan, sanatçılar arasında ise en çok Sibel Can'ı görmek istediğini dile getirdi. Ablasıyla birlikte gün boyu Sibel Can'ın 'Çakmak Çakmak' şarkısını dinleyen Nurcan, bir taraftan şarkıya eşlik ederken diğer taraftan da dans ediyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious