Milyonlarca müslüman camilere koştu

Milyonlarca müslüman camilere koştu.55166
  • Giriş : 08.12.2008 / 10:02:00

Bayram Namazı'nı kılmak için milyonlarca müslüman camilere koştu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Eyüp Sultan Camii de namazı eda etmek isteyenlerin tercih ettiği camilerden biri oldu. Cami ve iç avlu dolunca cemaat dışarıya serilen hasırlarda namızını kıldı. Eski Başbakan Necmettin Erbakan ile Saadet Partisi Genel Başkanı Numan Kurtulmuş da namazını Eyüp Camii'nde kılanlar arasında yer aldı.

Milyonlarca müslüman Kurban Bayramı heyecanı ile erkenden kalkarak camilerin yolunu tuttu. İstanbullular da özellikle Eyüp Sultan, Sultanahmet ve Süleymaniye Camii gibi büyük camilere akın etti. Eyüp Sultan Camii'nde, her bayram namazında olduğu gibi büyük yoğunluk yaşandı. Sabahın erken saatlerinden itibaren caminin iç ve dış avluları müslümanlar tarafından dolduruldu. Camii imamının verdiği vaazı huşu içerisinde dinleyen müslümanlar daha sonra, namaz için ayağa kalktı. Bayram namazı kılındıktan sonra hep birlikte tekbirler getirilerek dua edildi.

Namazın bitişiyle birlikte ilk bayramlaşmalar da cami avlusunda yaşandı. Namazdan çıkan cemaat bayramın tüm müslümanlara hayırlar getirmesini temenni etti. Namaza babalarıyla gelen çocuklar da, çok mutlu olduklarını ve bugün şeker toplayıp büyüklerini ziyaret edeceklerini söyledi.

Vatandaşlar namazlarını kıldıktan sonra kurbanlarını kesip dini vecibelerini yerine getirmek üzere yola koyuldu.

Bu arada eski başbakanlardan Necmettin Erbakan ve Saadet Partisi Genel Başkanı Numan Kurtulmuş da bayram namazını Eyüp Sultan Türbesi'nin bulunduğu bölümde kıldı. Hastalığı nedeniyle Erbakan kapıdan korumalarının yardımıyla güçlükle çıkabildi. Erbakan'ın çıkışı sırasında "Mücahit Erbakan" sloganları atıldı. Erbakan, türbe kapısına kadar yanaştırılan aracına binerek camiden ayrıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*