Minare kılıflı kaçak suya mühür

Minare kılıflı kaçak suya mühür.11949
  • Giriş : 25.04.2009 / 09:01:00

İstanbul'da şaşkınlık yaratan kaçak su ticaretine belediye el koydu. 'varilden minareyle' cami süsü verilerek kaçak su satışı yapulan ev ve kuyu mühürlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İstanbul Beylikdüzü'ndeki 'cami görünümlü' kaçak evin bahçesinde yapılan su ticareti deprem etkisi yarattı. Belediye, su kuyusu ve evi mühürledi. Jandarma kaçak evin sahibi Serdil Nişancı ile gönüllü imam Ahmet Eroğlu'nun ifadesine başvurdu.

MESCİTTE ISRARLI

Kavaklı Mahalle Muhtarı Necip Öztürk '2005 yılında hem belediye hem de İSKİ'ye başvurdum, sonuç alamadım. Buraya mescit yapılarak kaçak su satışı kamufle edildi. Ancak yine de burası bir mescit ve her gün namaz kılınıyor' dedi.

KİRA ÖDÜYORUM

5 yıldır kaçak su satan Serdil Nişancı kendini savundu: Evi başkası yaptırmış. Kim olduğunu bilmiyorum. Ben sadece su satıyorum. Belediyeye de aylık bin TL ödüyorum. Buranın kaçak olduğundan haberim yoktu.

İmam da başka camiye gitmiş

Muhtar Özkan'ın 'burası mescit' sözlerini tekzip edercesine tavır, bir yıldır sözde camide gönüllü imamlık yapan Ahmet Eroğlu'ndan geldi. Gönüllü imamın da cuma namazı için başka bir camiye gittiği öğrenildi. Eroğlu, 'Minare var diye cami sanıp, gönüllü olarak bir yıl ezan okudum. Ama namaza gelen olmuyordu' demişti.

Akşam

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*