Mini etekli kadın bombacı Antalya'yı kana bulayacaktı

Mini etekli kadın bombacı Antalya'yı kana bulayacaktı .5760
  • Giriş : 02.07.2007 / 15:46:00
  • Güncelleme : 02.07.2007 / 15:52:06

Kadın bombacı Beyaz Yakut'un üzerinde 2 kilo 150 gram A- 4 patlayıcı bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Antalya'ya yeni bir bombalama eylemi yapmaya giderken Esenler Otogarı’nda yakalanan kadın bombacı 27 yaşındaki Beyaz Yakut'un üzerinde 2 kilo 150 gram A- 4 patlayıcı bulundu.

Yakalandığında dikkat çekmemek mini etek giyen ve göğüs dekolteli giysiyi tercih eden makyajlı Yakut, Bakırköy’de 17 kişinin yaralandığı bombayı yerleştiren kişi olarak kamera görüntülerinin incelenmesi sonucunda tespit edildi.

Geçen 10 Haziran'da Bakırköy Ebuzziya Caddesi’nde bir taş saksının altına konulan bombanın patlaması sonucu 17 kişi yaralanmıştı. Terörle Mücadele ve İstihbarat Şube ekiplerinin yaptığı çalışmalar sonucu Küçükçekmece’de bulunan bir eve yapılan operasyonda terör örgütü üyesi Serdar Ö. İle Mehmet Ali D. yakalanırken, MOBESE kameralarından tespit edilen kadın bombacı Beyaz Yakut da Esenler Otogar’ında Antalya'ya gitmek üzereyken ele geçirildi.

Evde yapılan aramalarda 2 kilo 650 gram plastik patlayıcı madde, 17 elektrikli fünye, 1 boru tipi bomba dış kabı, patlayıcı madde yapımında kullanılan malzemeler 5 düzenekli cep telefonu, 1 sahte nüfus cüzdanı, ve bol miktarda örgütsel doküman elde edildi.

Beyaz Yakut’un örgüte 1999 yılında girdiği Mardin kırsalında birçok silahlı eyleme katıldıktan sonra Kandil Dağı’nda bombalama, sabotaj ve suikast eğitimi aldığı ve bir ay önce sansasyonel eylemler yapmak için Türkiye’ye giriş yaptığı anlaşıldı. Emniyette sorgusu tamamlanan 3 kişi adliyeye sevk edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious