Miniaturk Yaz Konserleri başlıyor

  • Giriş : 17.08.2006 / 00:00:00

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. tarafından organize edilen ‘Miniaturk Yaz Konserleri’ 22 Ağustos – 2 Eylül tarihleri arasında Miniaturk’te düzenlenecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Miniaturk Yaz Konserleri’nde Sunay Akın - Sertab Erener - Redd, Hande Yener, Serdar Ortaç, Yavuz Bingöl, Kayahan - İpek Acar, Feridun Düzağaç – Bülent Ortaçgil - Pinhani, Keremcem - Sibel Alaş, Neşet Ertaş - Volkan Konak, Rafet El Roman - Hüsnü Şenlendirici ve MFÖ sahne alacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. MINIATURK girişinde 6 bin kişiye kadar çıkabilen dinleyici kapasitesi ile, 22 Ağustos – 2 Eylül 2006 tarihleri arasında Türkiye’nin sevilen sanatçılarını buluşturuyor. MINIATURK YAZ KONSERLERİ’nde, yaza damgasını vuracak bir organizasyonla, geniş kitlelerin sevdiği sanatçıları rahatlıkla dinleyebilmesi için her şey en ince ayrıntısına kadar düşünüldü.

Konser bileti alan izleyiciler, konser öncesi 2 YTL den MINIATURK’ün içerisinde yer alan eşsiz tarih parkurunda keyifli bir gezinti yapabilecek, hem de sevdikleri sanatçıları dinleyebilme imkanı elde edebilecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş., MINIATURK YAZ KONSERLERİ ile öncelikli olarak İstanbul’umuza yeni bir konser alanı kazandırırken, geniş kitlelerin sevdiği sanatçıları daha uygun fiyata izleme imkanı sunuyor. Vatandaşın bütçesini aşan ve zorlayan kültürel ve sanatsal etkinlikleri, makul seviyelere çekmek amacıyla farklı etkinlikler düzenleyen İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. MINIATURK YAZ KONSERLERİ’nde de bu misyonunu sürdürüyor. Halkımızın sevdiği sanatçıları daha ucuza dinlemesi için üzerine düşen görevi yerine getiriyor. Biletix ve MINIATURK YAZ KONSERLERİ gişelerinden alınabilecek olan biletler, 25 YTL.’den satışa sunuldu.

Bu fiyatın, bugün gerçekleştirilen konser organizasyonlarının hayli altında olması, ilk günden itibaren geniş bir dinleyici kitlesinin ilgisini çekmiş durumda.

Miniaturk Yaz Konserleri’nin ilk gününde Sunay Akın’ın “Miniaturk” başlıklı sunumunun ardından Sertab Erener ve Redd sevenleriyle buluşacak. Konserler zincirinde daha sonra sırasıyla; Hande Yener (24 Ağustos), Serdar Ortaç (25 Ağustos), Yavuz Bingöl (26 Ağustos), Kayahan – İpek Acar (27 Ağustos), Feridun Düzağaç – Bülent Ortaçgil - Pinhani (28 Ağustos), Keremcem – Sibel Alaş (29 Ağustos), Neşet Ertaş – Volkan Konak (31 Ağustos), Hüsnü Şenlendirici - Rafet El Roman (1 Eylül) ve MFÖ (2 Eylül) sahne alacak sanatçılarımız.


Kültür A.Ş. Hakkında: 2 Ekim 1989 tarihinde, İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kültür, sanat ve turizm hizmetleri sunmak üzere kurulan Kültür AŞ., kültür-sanat alanında Türkiye’de ve dünyada gerçekleşen yenilik ve gelişmeleri yakından izleyerek üstün nitelikli hizmetler sunmaktadır. Bir medeniyetin başkenti olan İstanbul’a hizmet vermenin sorumluluğunu taşıyan Kültür A.Ş., gerçekleştirdiği ulusal ve uluslararası etkinliklerle İstanbul’da Doğu ve Batı’yı buluşturmuş, farklı kültürlerin birbirleri ile tanışmasını sağlamıştır. Mülkiyeti İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne ait olan Miniaturk-Minyatür Türkiye Parkı, Cemal Reşit Rey Konser Salonu, Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi, İdris Güllüce Kültür Merkezi, Mecidiyeköy Kültür Merkezi, Yerebatan Sarnıcı ve Cemal Reşit Rey Stüdyoları'nın işletmeciliğini yapan Kültür A.Ş., gerçekleştirdiği kitap yayınları ile de İstanbul konulu külliyata eşsiz eserler kazandırmıştır. Kültür AŞ. İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti etkinlikleriyle ilgili çalışmalarını hızlanarak sürdürmektedir.

Miniaturk Hakkında:30 Haziran 2001 tarihinde temeli atılan Türkiye'nin ilk minyatür parkı olan Miniaturk, eş zamanlı yürütülen proje koordinasyonu sayesinde 22 ay gibi kısa bir sürede tamamlanarak, 2 Mayıs 2003 tarihinde ziyarete açılmıştır. 60.000 metrekare alan üzerine kurulan Miniaturk bu özelliğiyle dünyanın en geniş minyatür kentidir. Türkiye ve Osmanlı coğrafyasından seçilmiş eserlerin 1/25 ölçekli maketlerinin yer aldığı Miniaturk'te, 45 eser İstanbul'dan, 45 eser Anadolu'dan 15 eser ise bugün Türkiye sınırları dışında kalan Osmanlı coğrafyasından olmak üzere, 105 eser sergilenmektedir.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious