Minibüs zammı mahkemelik oluyor

Minibüs zammı mahkemelik oluyor.15133
  • Giriş : 25.11.2008 / 16:33:00

Minibüsçü esnafı ''Eğer belediye itiraz ediyorsa kendileri ile yarın toplanacağız. Eğer kabul etmezlerse mahkeme yolu açık olmak üzere biz bu zammı durduracağız" açıklaması yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İSTESOB) Yönetim Kurulu Başkan Vekili Faik Yılmaz, minibüs ücretlerine zam yapma kararlarıyla ilgili, ''Eğer belediye itiraz ediyorsa kendileri ile yarın toplanacağız. Eğer kabul etmezlerse mahkeme yolu açık olmak üzere biz bu zammı durduracağız, mahkemeye gideceğiz'' dedi.

Yılmaz, Minibüsçüler Odası tarafından açıklanan minibüs ücretlerine yüzde 15 oranında zam kararıyla ilgili, ''İstanbul Büyükşehir Belediyesinin henüz ortada Ulaştırma Koordinasyon Merkezi (UKOME) kararı olmadığı için zammın yasal bir dayanağının olmadığını bildirmesine'' ilişkin AA muhabirine bir açıklama yaptı.

Mazota ve yedek parçaya zam gelmesine rağmen minibüs ücretlerine 25 aydır zam yapmadıklarını belirten Yılmaz, esnafın zor durumda olduğunu kaydederek, ''Ancak artık bıçak kemiğe dayandı. Zam talebimizi kendilerine 1 ay önce bildirdik, 1 aydan beri hiçbir işlem yapmıyorlar'' diye konuştu.

Yılmaz, UKOME'nin toplantı yaptığını, ancak bu konunun gündeme getirilmediğini ileri sürerek, ''Biz 5362 sayılı yasanın 62. maddesine göre bu zammı verdik. Eğer belediye itiraz ediyorsa kendileri ile yarın toplanacağız. Eğer kabul etmezlerse mahkeme yolu açık olmak üzere biz bu zammı durduracağız. Mahkemeye gideceğiz'' dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin bu zammı uygulayanlarla ilgili yasal yollara başvurulacağı açıklamasının hatırlatılması üzerine Yılmaz, şunları söyledi:

''Esnafımız zam istiyor, bize müracaat edildi, biz de vermek zorunda kaldık. Yapacak başka bir şey yok. İstanbul'da birbirimizi idare etmezsek herkes sonuçlarına katlanır. Bizim yapacak bir şeyimiz yok. İtiraz ediyorlarsa yarın komisyon toplanacak, karar vereceğiz. Büyükşehir Belediye başkan yardımcısı ve toplu ulaşım müdürü ile yarın bir araya geleceğiz, neticelendireceğiz bu işi.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*