Minibüsçü esnafına kibralık dersleri

Minibüsçü esnafına kibralık dersleri.15133
  • Giriş : 29.12.2008 / 15:31:00

Ankaralı minibüsçüler kibarlaşacak. 4 ay sürecek eğitimle bin 900 minibüs şoförü bilinlendirilecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ankara Minibüsçüler Odası Başkanlığı, Büyükşehir Belediyesi ve Gazi Üniversitesi işbirliğiyle, sürücülere"Etkili İletişim ve Dinleme", "Beşeri İlişkiler" ile "Davranış ve Görgü Kuralları"nı içeren eğitim çalışması düzenledi.

Ankara Minibüsçüler Odası Başkanı Hacı Bekir Gani, müşteriye daha iyi hizmet vermeyi amaçlayan ve 4 ay sürecek eğitime bin 900 minibüs şoförün katılacağını söyledi.

Odaya ait toplantı salonunun eğitim verme standardına uygun şekilde dizayn edildiğini bildiren Gani, minibüs şoförünün, aracına binen yolcuya nasıl davranacağı, en iyi iletişim tekniklerini nasıl uygulaması gerektiği konusunda bilinçlendirileceğini söyledi.

Her alanda üniversiteler ve Ankara Büyükşehir Belediyesi ile işbirliği içinde olduklarını ifade eden Gani, sürdürülen eğitim çalışmasında da bu doğrultuda hareket ettiklerini belirtti.

Ankara Minibüsçüler Odası Başkanı Gani, "Şoför esnafımız eğitime çok büyük ilgi gösterdi. Katılım tahminimizin üzerinde oldu. Eğitim almaya başlayan arkadaşlarımızın, evine giderken eşine çiçek alarak gitmeye başladığını ve olumlu davranış değişikliklerine yöneldiklerini bize ifade etmesi bizleri sevindirdi. Demek ki verilen eğitim,onların yaşamının her aşamasında olumlu etki göstermeye başladı. Amacımız güvenli yolculuğu sağlarken, müşteri memnuniyetini en üst düzeyde sağlamaktır. Eğitimey önelik çalışmalarımızı önümüzdeki dönemde de sürdürmeyi planlıyoruz" dedi.

Güler yüz bekliyorlar

Eğitime katılan minibüs şoförleri ise aracına binen yolcudan, "Günaydın, iyi günler, iyi akşamlar" dileği ile "güleryüzlü nazik davranış" beklediklerini söyledi.

"Herşey bizden beklenmesin. İyi iletişim tek taraflı olmaz" diyen oförler, aldıkları eğitimin son derece faydalı olduğunu bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*