Minibüsçüler birbirine girdi

  • Giriş : 22.09.2006 / 00:00:00

Adıyaman-Malatya arasında çalışan minibüsçüler ve yeni bir hat kurmak isteyen kişiler arasında çıktığı belirtilen silahlı ve sopalı kavgada, 7 kişi yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Ağız münakaşasıyla başlayan kavgada pompalı silah, taş ve sopalar kullanıldı. Emniyet Müdürlüğü'nün arkasında çıkan kavgada minibüsçülerden ilk belirlemelere göre 7 kişi çeşitli yerlerinden yaralandı. Olay yerine gelen güvenlik güçlerinin olaya müdahale etmelerinin ardından yaralanan şahıslardan Müslüm aslan, Abdurrahman Kuruş, Halil İbrahim Kuruş, Şeyho Kuruş, Mehmet Kuruş, Hüseyin Özkan ve Hasan Kapız ambulanslarla Adıyaman Devlet Hastanesine ve 82. Yıl Devlet Hastanesi'ne kaldırılırdı.

Burada da kısa süreli gerginlik yaşanırken polis, olayın büyümemesi için her iki tarafı da ayrı hastanelere yönlendirdi. Olayda kullanılan 1 adet pompalı tüfek ve sopalara polis el koyarken, gruplar halinde toplanan minibüsçüleri arayan polis, bütün yollarda kontrol çalışmalarına başlatarak olayın büyümesini önledi.

Daha önce Adıyaman-Malatya arasında çalışan Fatih Tur ve başka bir hat açmak için müracaat eden kişiler arasında gerginlik yaşanmıştı.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious