Minibüsçüler kontak kapattı

  • Giriş : 26.03.2007 / 00:00:00

Edirne'de, Belediye Encümeni'nin aldığı karar doğrultusunda minibüs hatlarının değiştirilmesini protesto eden minibüsçüler bugün sefer yapmadı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Serhat Birlik Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Dağdeviren, Belediye Encümeni'nde alınan kararla 1-3 nolu araçların güzergahlarının değiştiğini söyledi.

Tek Araçla Aktarmasız Ulaşım Sistemi'nde ve bağımsız olarak çalışan diğer minibüslerinin istediği güzergahtan gitmelerine rağmen, Serhat Birlik'in sisteminin sürekli değiştiğini ve yeni güzergahlara uymamaları doğrultusunda cezalandırıldıklarını savundu.

Bu nedenle yeni uygulamayı protesto etmek amacıyla Serhat Birlik'te çalışan 98 minibüsün bugün sefer yapmadığını ifade eden Dağdeviren, yapılan haksızlıklara artık son verilmesini istediklerini bildirdi.

-BELEDİYE DEVREYE GİREREK MAĞDURİYETİ ÖNLEDİ-

Bu arada Edirne Belediye Başkanlığı, Serhat Birlik ve Kıyık Kooperatifi'nin servise çıkmaması nedeniyle, vatandaşların mağduriyetini önlemek için, belediye ait 4 otobüsü, sabah saatlerinden itibaren halkın hizmetine ücretsiz sundu.

Tek Araçla Aktarmasız Sistem'de çalışan minibüslerin ve halk otobüslerinin yolcu taşımacılığına devam ettiğini ifade eden yetkililer, belediye araçlarının sorun çözülene kadar hizmet vereceğini bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious