Minibüsçülerin güzergah kavgası: 6 yaralı

  • Giriş : 19.04.2007 / 00:00:00

Afyonkarahisar'da, minibüsçülerin güzergah kavgasında 6 minibüs sürücüsü yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Alınan bilgiye göre, Afyonkarahisar Kocatepe Üniversitesi Ahmet Necdet Sezer Uygulama ve Araştırma Hastanesi önünde, Özdilek hattına çalışan minibüsçüler ile Termal tesislere çalışan ve aynı güzergahı kullanan minibüsçüler arasında çıkan kavgada, 6 minibüs sürücüsü yaralandı.

Termal Minibüs Durak Başkanı Hayri Çankaya, kendilerinin mahkeme kararıyla hastaneye girme yetkisi bulunduğunu, hastaneye giriş yapan bir minibüsün durdurularak yolcularının da içinde bulunduğu bir sırada hasar verildiğini savundu.

Özdilek Minibüs Durak Başkanı Hüseyin Balkan ise Termal tesislere yolcu taşıyan minibüsçülerin sadece termal bölgeye yolcu taşımak için kurulduğunu, ancak bu minibüs sürücülerinin kendilerinin güzergahına girmeye çalıştıklarını iddia etti.

Olaya müdahale eden Emniyet Müdürlüğü ekipleri, kavgayı ayırmakta zaman zaman zorlandı. Afyonkarahisar Emniyet Müdür Yardımcısı Hasan Şahin'in uzun uğraşları sonucu, toplanan minibüs sürücüleri dağıtıldı.

Kavgaya biber gazı sıkarak müdahale eden polis, iki hat minibüslerinin de hastaneye girmelerini bir günlüğüne yasakladı. Bölgede geniş güvenlik önlemleri alındı, güzergaha sabit ve gezici polis ekipleri konuldu.

Minibüsçülerin kavgalara neden olan güzergah sorununun, yarın toplanacak İl Trafik Komisyonunun çözmesi bekleniyor.

Taraflar yaklaşık 40 gün önce yine aynı sebeplerden kavga etmiş ve 1 kişi yaralanmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious