Minibüste ayakkabı tamir ediyor

  • Giriş : 19.01.2006 / 00:00:00

Yusuf Güler (23) ve babası Ahmet Güler (48), 6 kişilik ailelerinin geçimini sağlamak amacıyla, minibüs içerisinde ayakkabı tamiri yapıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Yaklaşık 30 yıldır ayakkabı tamircisi olarak çalıştığını ve evinin geçimini de buradan kazandığı para ile sağladığını söyleyen Ahmet Güler, yaptığı işten sıkılınca işi oğluna devretti. Askerliğini yaptıktan sonra iş için birçok kapı çalan ancak iş bulamayan Yusuf Güler (23), geçimlerini sağlamak amacıyla ayakkabı tamir atölyesi için dükkan kiralamaya çalıştı. Dükkan kiralarının yüksek olması sebebiyle bu fikirden vazgeçen Yusuf Güler, babasına ait 29 M 0398 plakalı minibüsü ayakkabı tamir atölyesine çevirdi.
Babası Ahmet Güler'in ara sıra kendisine yardım ettiğini açıklayan Yusuf Güler,12 yıldır baba mesleği olan ayakkabı tamirciliği ile uğraştığını ve askerden geldikten sonra iş bulamayınca aynı mesleği devam ettirdiğini belirtti. Babasına ait 1991 model minibüsün arka koltuklarını söken Yusuf Güler, kış aylarında ayakkabı tamirciliği, yaz aylarında ise minibüsle meyve ve sebze satıcılığı yapıyor.
Yaklaşık 10 günden bu yana, Ordu Caddesi üzerinde ayakkabı tamir atölyesine çevirdiği minibüs içerisinde ayakkabı tamiri yapan Yusuf Güler, kimseye minnet etmeden helal para kazanmaya çalıştığını belirtti.
Baba Ahmet Güler ise, "Kimsenin kapısına muhtaç olmadan çalışıyoruz. Kazandığımız üç kuruş para ile evimize ekmek götürüyoruz. Herhangi bir sosyal güvencemiz yoktur. İş bulma taleplerimize cevap alamadık. Son çare olarak, halen devrini üzerime almadığım ve borcu bulunan minibisü tamir atölyesine çevirerek ekmek paramızı kazanıyoruz." açıklamasında bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious