Minibüsü metrobüs yoluna devirdi, kaçtı!

Minibüsü metrobüs yoluna devirdi, kaçtı!.15972
  • Giriş : 04.11.2008 / 08:45:00

İstanbul'da Merter mevkiinde bariyere çarparak takla atan servis minibüsü, Metrobüs yoluna girip yan yattı. İnanılmazı başaran minibüs sürücüsü kaçtı!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Avcılar'dan Topkapı istikametinde ilerleyen servis minibüsü, aşırı hız nedeniyle kontrolünü kaybederek bariyerlere çarptı. Takla atan minibüs, metrobüs yoluna girerek yan yattı. Ölen ya da yaralananın olmadığı kazada, minibüs sürücüsü ile araç içersindeki bir kişinin olay yerinden kaçtığı ileri sürüldü.
Edinilen bilgiye göre, kaza saat 01:00 sularında Avcılar-Topkapı istikameti Merter mevkiinde meydana geldi. Topkapı istikametine giden 34 PAU 69 plakalı Ducato marka minibüs, aşırı hız yapınca kontrolden çıktı. E-5 yolundaki bariyerlere çarpan minibüs, Merter-Cevizlibağ arasındaki metrobüs yoluna girdi. Hızını alamayan minibüs, metrobüs yolundaki bariyerlere de çarparak takla attı. Yaklaşık 20 metre sürüklenen minibüs, metrobüs yolunda yan yatarak durabildi. Ölen ya da yaralananın olmadığı kazada, minibüs sürücüsü ile araç içersindeki bir kişinin olay yerinden kaçtığı ileri sürüldü.

Kaza sırasında metrobüs yolundan otobüsün geçmemesi büyük bir faciayı önledi. Kaza nedeniyle metrobüs yolu bir süre trafiğe kapandı. Metrobüs yolunda otobüs kuyruğu oluştu. Metrobüsteki meraklı yolcular, kazayı görmek için minibüsün yanına toplandı. Kazayı gördüğünü söyleyen Osman Coşkun isimli kamyon sürücüsü, "Ben Avcılar istikametine gidiyordum. Bu minibüs de Topkapı istikametine doğru geliyordu. Çok hızlıydı. 200 kilometre hızla geliyordu. Minibüsün yolda sağa sola doğru yalpaladığını fark ettim. Önce bariyerlere vurdu, daha sonra metrobüs yoluna doğru yan yattı. Biz yardım için koştuk. Aracın içinden iki genç çıktı. İkisi de aşağıya doğru kaçtı." şeklinde konuştu.

Kaza yerinde inceleme yapan trafik polisleri, kaza ile ilgili tutanak tuttu. Araç içersinde bira kutuları olduğu görüldü. Kaza yapan minibüs oto kurtarıcı yardımı ile kaza yerinden çekildi. Kaza nedeniyle yola savrulan cam parçaları, belediyenin temizlik görevlileri tarafından temizlendi. Kaza nedeniyle trafiğe kapanan metrobüs yolu, temizlendikten sonra trafiğe açıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*