Minibüsün şoförü suçlamaları reddetti

Minibüsün şoförü suçlamaları reddetti.13904
  • Giriş : 23.06.2009 / 15:58:00

Samsun'da düğün dönüşü meydana gelen ve 11 kişinin öldüğü, 10 kişinin de yaralandığı trafik kazasıyla ilgili yargılamada, minibüsü kullandığı iddia edilen sürücü suçlamaları kabul etmedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Yaklaşık 3 ay önce Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı'nda düğünden dönenlerin bulunduğu minibüse bir kamyonun çarpması sonucu minibüste bulunan 11 kişinin öldüğü, 10 kişinin de yaralandığı kazayla ilgili yargılama Samsun 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde başladı.

Duruşmaya tutuklu sanıklar kamyon sürücüsü Ahmet Coduroğlu ve minibüsü kullandığı iddia edilen Abdullah Baş ile daha önce minibüsü kullandığı iddiasıyla tutuklanan, ancak bazı yaralıların ifadesi sonrasında tahliye edilen Kamil Kuşçulu, ölenlerin yakınları ve olay günü yaralanan bazı kişiler katıldı.

Sanıklardan Abdullah Baş, üzerine atılı suçlamayı kabul etmeyerek, ''Aracı Kamil Kuşçulu kullanıyordu. Kavşağa geldiğinde kontrolsüz vaziyette yola girdi. Gerisini hatırlamıyorum'' dedi.

Kamil Kuşçulu ise ''Düğünde alkol almıştım, onun için aracı Abdullah Baş'a verdim. Ben yanında oturuyordum. Kavşağa geldiğinde kontrolsüz olarak yola çıktı. Daha sonra kamyon gelip aracımıza çarptı'' diye ifade verdi.

Ahmet Coduroğlu da kendisinin yolda normal hızla seyrettiğini ve minibüsün yola aniden çıktığını iddia etti.

Duruşmada hazır bulunan tanıkların ifadeleri sonucunda da minibüsü kimin kullandığı yolunda görüş birliği oluşmadı.

Mağdurlardan Rahmi Kurt, minibüsü Abdullah Baş'ın kullandığını belirtirken, mağdur Aygül Tektaş ise sürücünün Kamil Kuşçulu olduğunu ileri sürdü. Duruşma ifadelerin ardından ertelendi.

-İDDİANAME-

İddianamede, kamyon sürücüsü Ahmet Coduroğlu ve minibüs sürücüsü Abdullah Baş hakkında TCK'nin ilgili maddeleri gereğince 17 yıla kadar, Kamil Kuşçulu'nun da suç delillerini yok etme suçundan 5 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

Olayın ardından minibüsü kullandığı iddiasıyla Kamil Kuşçulu tutuklanmış, ancak daha sonra tanık ifadeleri üzerine minibüsü Kuşçulu'nun değil, Abdullah Baş'ın kullandığı belirlenince Abdullah Baş tutuklanmış, Kamil Kuşçulu tahliye edilmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*