Minik Alev'i bulana 50 bin dolar ve 1 daire

Minik Alev'i bulana 50 bin dolar ve 1 daire.11717
  • Giriş : 08.06.2009 / 12:56:00

Sakarya'nın Sapanca ilçesinde 3 yıl önce 2.5 yaşındayken büyük annesinin evinin önünden kaybolan Alev Çetin'in babası Abdurrahman Çetin, kızlarını bulma umuduyla yaşadıklarını belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik


Yüzevler Mahallesi'nde yaşayan Abdurrahman (34) ve Nuran Çetin (30) çiftinin üç çocuğundan biri olan Alev Çetin (5), 12 Haziran 2006'da misafirliğe gittiği büyük annesinin evinin önünden kayboldu. 3 yıldır kızlarını arayan çift, aradan geçen zamana rağmen umutlu bekleyişlerini sürdürüyor.

Abdurrahman Çetin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kızını çok özlediğini ve acılarının ilk günkü gibi taze olduğunu belirtti.

Her sabah kızını bulma ümidiyle uyandığını belirten Çetin, şunları söyledi:

''3 yıldır gecemiz gündüzümüz yok. Kızım ölmüş olsa, mezarını bilir, acısını yaşarım. Ama böyle umutlu bekleyiş devam ediyor. Bir umutla yaşıyoruz. 'Acaba bugün kızım nereden çıkacak' düşüncesiyle güne başlıyorum. 2 yıl önce kızımı bulan ya da yerini söyleyene vereceğimi açıkladığım para ödülü halen geçerli. Yardım edene, 50 bin dolar ve bir daire vereceğim. Buradan yetkililere sesleniyorum. Biz kimseden, ekonomik yardım istemiyoruz sadece kızımızın bulunmasını istiyoruz. Kendi imkanlarımızla, kaybolduğu mahalleyi ve marmara bölgesinde birçok şehri aradık. Ben 2 ayda bir emniyete gidiyorum. Yetkililer, 'soruşturma devam ediyor' diyor. Ama şu ana kadar hiç bir ip ucu yok. Televizyonlara da çıktık, ama bir sonuç alamadık. Kızımın kaybolduğu 12 Haziran, bizim için kara gündür.''

-''UMUDUMUZU YİTİRMEDEN BEKLİYORUZ''

Anne Nuran Çetin ise kayıp kızının bulunması için herkesten yardım beklediğini, günlerinin ağlamakla geçtiğini belirtti.

Kaybolduğu günden beri, kızından hiçbir haber alamadıklarını dile getiren Çetin, para ödülü koyduktan sonra gelen bazı ihbarların da boş çıktığını kaydederek, şöyle konuştu:

''Yeter ki kızım bulunsun, bulan kişiye ödül vereceğiz. Televizyonlarda kaybolan çocukların başına gelenleri izledikçe acım daha da artıyor. Kızımın başına her türlü olay gelmiş olabilir. Allah rızası için herkes kendini benim yerine koysun, ne kadar acı çektiğimizi, ne kadar çaresiz olduğumuzu anlasınlar. Yetkililerden yardım istiyorum. 2.5 yaşındaki çocuk nereye kadar gidebilir. Ben kaçırıldığını düşünüyorum. Çünkü o yaştaki çocuk, kendi başına bir yere gidemez. Bir hırsızı sigara izmaritinden buluyorlar. Ama 3 yıldır kızımla ilgili hiç bir ipucuna rastlanılmadı. Günler, aylar, yıllar geçmesine rağmen, ilk günkü gibi umudumuzu yitirmeden bekliyoruz.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*