Minik bedenlerin acı ölümü

  • Giriş : 05.12.2006 / 00:00:00

Batman’da, bir trafik polisinin özel aracıyla çarpması sonucu yaşamını yitiren 3 kız çocuğunun cesedi yapılan otopsi sonrası ailelerine teslim edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Dün akşam saat 17.10 sıralarında meydana gelen kazada, Bismil’in Çatal köyünden doktora gitmek üzere Batman’a gelen Melek(11) ve Berfin Ekin(7) isimli kız kardeşler ile 4 yaşındaki amcalarının kızları Funda Ekin Batman-Silvan karayolu Cangir petrol yakınlarında karayolunun karşısına geçmek isterken, Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik şubesinde görevli polis memuru M.K(Murat Karaköse) yönetimindeki 31DR 113 plakalı otomobilin altında kaldılar. Melek ve Berfin Ekin isimli kardeşler olay yerinde, 4 yaşındaki amcalarının kızları Funda Ekin ise hastanede yaşamını yitirmişti.

Hastanede acılı Ekin ailesiyle yakından ilgilenen Emniyet müdürü Arif Öksüz, kazayla ilgili soruşturmanın devam ettiğini belirterek, kazaya müdahale etmediklerini, raporu Jandarmanın tuttuğunu söyledi. Müdür Öksüz, “ Kesinlikle müdahale etmiyoruz, etmeyiz de. Çocukların hakkı var hukuku var. Neyse o.”dedi.

Olaydan büyük üzüntü duyduklarını belirten müdür Öksüz, “ Üç tane evladımızı kaybettik. Aile çok itidalli. Aile ile görüştük. Aileyi en kısa zamanda ziyaret edip taziyelerimizi bildireceğiz. Yasal yol, mevzuat neyse gereği yapılıyor, yapılacak. Şoförün alkol muayenesi yapıldı, ayrıca kan testi yapılıyor. Raporu inceleyeceğiz.” diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious