Minik Emniyet müdürü trafik sorununa el atacak

Minik Emniyet müdürü trafik sorununa el atacak.15602
  • Giriş : 23.04.2008 / 11:57:00

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Türkiye'nin her yerinde törenlerle kutlanıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde düzenlenen törende Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, makamını küçük bir öğrenciye devretti.

Zeytinburnu'ndan kendisini ziyarete gelen öğrencileri hediyelerle karşılayıp sohbet eden Cerrah, makamını teslim ettiği öğrenciyi de basın mensupları karşısında yalnız bırakmadı. Gazetecilerin minik müdüre zor sorular sormamasını isteyen Cerrah, tören sonunda öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi. Törenin en dikkat çeken ayrıntısı minik müdüre sorulan "Sizce İstanbul'un en önemli sorunu nedir? " sorusuna verdiği cevap oldu. Minik müdür, en önemli sorunun trafik olduğunu söyledi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin (TBMM) kuruluşunun 88. yıldönümü Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlanıyor. Türkiye'nin her tarafında yapılan resmi törenlerin yanı sıra, bazı kamu kuruluşlarını ziyaret eden minik öğrenciler de makam koltuklarını sembolik olarak devraldı. İstanbul Zeytinburnu Çiftlik İlköğretim Okulu öğrencileri de Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah'ı ziyaret etti. İlköğretim 5 ve 6. sınıf öğrencilerinin öğretmenleriyle birlikte ziyaret ettiği Cerrah, makamında minikleri ve öğretmenlerini kabul ederek sohbet etti. Öğrencilerle bir süre emniyet müdürlüğünün işleyişi ve görevleriyle ilgili sohbet eden Cerrah, daha sonra makamını minik bir öğrenciye devretti.

-İLKÖĞRETİM ÖĞRENCİSİNİN İLK İŞİ TRAFİK MÜDÜRÜNÜ ÇAĞIRIP BİLGİ ALMAK OLDU-

Emniyet Müdürü makamını sembolik olarak devralan Sefer Can Saygın isimli öğrenciyi gazetecilere tanıştıran da Yine Cerrah oldu. Cerrah'ın minik öğrenciyi gazetecilerin zor soru sormamaları konusunda uyarması dikkat çekti. Karşılıklı şakalaşmaların yaşandığı devir teslim töreninde minik öğrenci makamı devraldıktan sonra ilk iş olarak Trafik Müdürü'nü çağırdı. Minik müdüre İstanbul'un trafik sorunlarıyla ve alınan önlemlerle ilgili bilgi veren Trafik Denetleme Şube Müdürü Suvat Dilberoğlu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle İstanbul'da trafikte alınan önlemleri anlattı. Bayram kutlamaları nedeniyle bazı bölgelerde trafik yoğunluğu yaşandığını belirten Dilberoğlu, genel olarak okul önlerinde ve öğrencilerin yoğunlukta bulunduğu bölgelerde trafik ekiplerinin ek önlemler aldıklarını anlattı.

-MİNİK EMNİYET MÜDÜRÜ DE TRAFİKTEN ŞİKAYET ETTİ-

Celalettin Cerrah'ın makamını devralan Sefer Can Saygın isimli öğrenci gazetecilerin kendisine yönelttiği soruları cevapladı. Hafta sonu oynanacak Galatasaray-Fenerbahçe derbi karşılaşması öncesinde hangi önlemlerin alındığını soran gazetecilere cevap veren Saygın, gerekli önlemlerin alındığını anlattı. Çok sayıda polis görevlendirdiklerini söyleyen Saygın, kavgasız gürültüsüz bir maç olması temennisinde de bulundu. Başka bir gazetecinin İstanbul'un en önemli sorunun hangisi olduğunu sorması üzerine ise Saygın, "Trafik" cevabını verdi. Çözüme yönelik hangi projeleri olduğunu soran gazetecilere ise "herhangi bir projem yok" diyen minik müdürün yardımına yine Cerrah yetişti. Zor sorular sormamalarını isteyen Cerrah, "zor sorular soruyorsunuz, trafik müdüründen bilgi alsın ondan sonra sorunuza cevap verir." dedi.

-MİNİK MÜDÜR, BAYRAM MESAJI DA VERDİ-

Makam koltuğunda gazetecilerin sorularını Cerrah kadar olmasa da ustalıkla cevaplayan minik müdür son olarak bir de bayram mesajı verdi. Hoşgörü içerikli mesajında minik öğrenci, "Sevginin barışın ve hoşgörünün hakim olduğu bir dünyada el ele yaşama ümidiyle Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı hepimize kutlu olsun. Bugünü bize Mustafa Kemal Atatürk armağan etti. Biz de Atatürk'ü saygıyla anıp onun gösterdiği yoldan yürüyeceğiz." diye konuştu.

Törenin sonunda Cerrah, kendisini ziyaret eden öğrenci ve öğretmelere hediye verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious