Minik ögrenciler 400 kisilik iftar verdi

  • Giriş : 16.10.2005 / 00:00:00

KÜTAHYA - Kütahya'nin Simav ilçesine bagli Çitgöl beldesinde bulunan Çitgöl Ilkögretim Okulu'nun 5B sinifinin 30 ögrencisi, harçliklarini vererek ilçede bulunan 400 kisilik iftar çadirina bir günlük sponsor oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ögrencilerden Emine Ipek, "Geçen yil bu çadira gelmis ve iftar edenlerin halini görmüstük. Biz de katkida bulunmak istedik. Biriktirdigim 15 milyon lirayi seve seve verdim." dedi. Seyda Emre Dogrul da, "Buradan çok etkilendim. Arkadaslarla oturup konustuk ve çadirin bir günlük yemek ihtiyacini karsilamaya karar verdik. Ben de harçliklarimdan 20 milyon lirayla katkida bulundum." seklinde konustu. Süleyman Çevik ise, "Burada oruç açmaktan çok mutluyum. Ben de 1 milyon lira verebildim." dedi.

Ögrenciler adina Esin Okumus, arkadaslariyla birlikte topladigi paralari SESIAD Baskani Abdullah Güngör'e teslim etti. Okumus, "Ögretmenimiz bize, veren elin alan elden her zaman üstün oldugunu söylerdi. Bugün veren el oldugumuz için çok mutluyuz." diye konustu.

SESIAD Baskani Güngör de, "Minik ögrencilerimizin bu örnek davranisi beni çok duygulandirdi. Ögrencilerimiz çok duyarli. Geçen yil çadirimiza gelerek iftar etmislerdi. Bu yil ise harçliklarini biriktirerek bir günlük sponsor oldular. Onlarin parasi bizim için çok degerli. Bu örnek ve cesur bir davranistir." dedi.

Daha sonra siraya giren ögrenciler, yemeklerini alarak çadirda bir kere daha iftar etmenin mutlulugunu yasadi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious