Minik öğrenciler yardımlaşmayla tanıştı

  • Giriş : 02.03.2006 / 00:00:00

Milli Egemenlik İlköğretim Okulu Ana Sınıfı Öğrencileri, müfredatlarında bulunan yardımlaşma konusunu, ilçede yardıma ihtiyacı bulunan kardeşlerine yardım ederek öğrendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Milli Egemenlik İlköğretim Okulu Ana Sınıfı Öğretmeni Yasemin Girgin, okulda ders müfredatında yardımlaşma konusunu işlediklerini belirterek, öğrencilerinin bu konuyu kendilerinin de yardım ederek öğrenmelerinin kalıcı bir davranış biçiminde olacağını düşündüklerini ifade etti. Ana sınıfı öğrencilerinin karakter oluşumlarını tamamlama evresinde bulunduklarını hatırlatan Girgin, yardımlaşma gibi önemli bir davranışın tatbii olarak yapılmasının karakter oluşumunda da önemli bir yerinin olduğunu belirtti. Öğrencilerini yardım konusunda kullanmadıkları kıyafetlerini dernek aracılığıyla ihtiyacı olan arkadaşlarına vermelerini sağladıklarını belirten Girgin, böylesi bir yardım çalışmasına girmekten öğrencilerinin de mutlu olduğunu anlattı.

Yediveren Dostluk ve Dayanışma Derneği Başkanı Fatma Özdemir ilçede ihtiyaç sahiplerine yönelik yaptıkları çalışmaları, minik öğrencilerinin desteklemesinden büyük mutluluk duyduklarını dile getirdi. Küçük yaşlarına rağmen yardım etme gayretinde bulunan çocuklarımızın getirdikleri kıyafetleri en iyi şekilde değerlendireceklerini söyleyen Özdemir, belirlemiş oldukları ailelerin çocuklarına verecekleri kıyafetlerin bu çocukların da sevinmesine vesile olacağını sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious