Minik Sıla'ya annesi şifa olacak

  • Giriş : 30.05.2006 / 00:00:00

Doğuştan safra yollarının gelişmemesine bağlı olarak oluşan karaciğer yetmezliği tedavisi gören Sıla Aşıroğlu'na (10 aylık), annesi Seyran (23) şifa olacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Mardinli, 2 yıllık evli ev hanımı Seyran Aşıroğlu, kızının 21 günlükten itibaren tedavi gördüğünü belirterek, "Doğduktan bir süre sonra ciddi sarılık görüldü. Bunun üzerine ilk olarak Dr. Behçet Uz Çocuk Hastanesi'ne götürdük. Daha sonra Tepecik SSK Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi görmeye başladı ancak sonuç alınamayınca doktorlarımız, tek çözümün organ naklinde olduğunu söyledi. Kızım yaklaşık 5 aydır Ege Üniversitesi'nde tedavi görüyor." dedi.

Nakil gündeme geldiğinde hiç düşünmeden gönüllü olduğunu söyleyen anne Aşıroğlu, "Tahliller olumlu çıkınca çok sevindim. Tek isteğim minik Sılam'ın eski rengine kavuşması. Bizi güzel günlerin beklediğini biliyorum. Allah'ın izni ve doktorlarımızın gayretiyle kızım sağlığına kavuşacak." şeklinde konuştu.

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Organ Nakli Merkezi'nde önümüzdeki perşembe günü yapılacak nakil ameliyatında plastik cerrahiden Prof. Dr. Mehmet Alper başkanlığında genel cerrahiden Doç. Dr. Murat Kılıç ve Doç. Dr. Murat Zeytunlu'dan oluşan ekip görev alacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious