Minik Tuğba ailesini bile hatırlayamadı

Minik Tuğba ailesini bile hatırlayamadı.11000
  • Giriş : 11.01.2009 / 17:09:00

Bangladeşli bir aile tarafından 2007 yılında kaçırılan 5 yaşındaki kız çocuğu Tuğba Aksu, Türkiye'ye getirildikten sonra işlemleri tamamlanarak ailesine teslim edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik


THY'ye ait uçakla Yeni Delhi üzerinden Bangladeşli Interpol görevlileri tarafından Türkiye'ye getirilerek, Türk yetkililere teslim edilen Tuğba Aksu, Üsküdar'daki Çocuk Şube Müdürlüğü'ne getirildi.

Daha sonra Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürülerek sağlık kontrolünden geçirilen küçük Tuğba, yeniden şubeye getirildikten sonra da babası Halil, annesi Gülten, ablaları Kader ve Fatma ile ağabeyi Muhammet Aksu'nun aralarında bulunduğu aile üyelerine teslim edildi.

Kızını kucağına alarak şubeden çıkan baba Halil Aksu, Tuğba'yı kaçıran Bangladeşli aile ile komşu olduklarını ve iyi geçindiklerini belirterek, şunları söyledi:

''İnançlı insanlardı, yanlış yapmazlar diye düşündük ama yanlış yaptılar. Çocuğu onlara vermekle bir hata yaptık. Onlardan davacı olacağız. Çocuğumuzu görmeyeli tam 16 ay oldu. Çok çile çektik, çok hasret çektik. Sonunda kavuştuk. Annesi çok duygulandı, çok etkilendi. Fotoğraflarıyla avunuyordu. 5 çocuğumuz var, onlarda sürekli ağlıyorlardı, sonunda kavuştuk.

Çocuk bize alışmakta zorluk çekiyor. Yavaş yavaş öğrenecek. Uzman desteği alacağız. En kısa zamanda inşallah eskisi gibi olur. Çocuk Türkçe'yi unutmuş, sadece 'Baba ben iyiyim' diyebiliyor. Bizi görünce baktı, ama fazla tepki veremedi. Bizi tanıyamadı.''

İşlemler için Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'ne götürülen Tuğba Aksu'nun daha sonra evine götürüleceği, ailesine alışabilmesi için görevlendirilen bir uzman psikologun da Aksu ailesine yardımcı olacağı öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*