Minik üçüzlerin ölümünden ders alınmadı

Minik üçüzlerin ölümünden ders alınmadı  .11598
  • Giriş : 25.09.2007 / 15:08:00

Konya'da, önceki gün hemzemin geçitte 3 bebeğin öldüğü kazanın ardından, bazı sürücüler ile yayaların tren yaklaşmasına rağmen hemzemin geçitlerde bariyerlerin arasından geçişleri kameralara takıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Konya'da Osman Küçüktürk'ün makinistliğini yaptığı Adana-Konya seferini yapan yük treni, önceki gün, Konya-Karaman kara yolu Çomaklı köyü girişinde Metin Özdemir idaresindeki 34 DB 8027 plakalı minibüsle çarpışmış, kazada üçüz bebekler Halis Ziya, Müzeyyen Beza ve Cemile Dila Özdemir hayatlarını kaybetmiş, sürücü Metin Özdemir ile Huriye Özdemir ve Öznur Şamcı yaralanmıştı.

Kazanın yaşandığı Konya'da, merkez Selçuklu ilçesindeki bir hemzemin geçitte bariyerler otomatik olarak her iki taraftan da yolu trafiğe kapatıyor.

Trenin geçide uzak olduğunu gören bazı sürücülerin, ters şeritteki boşluktan tren yoluna girerek kendilerini tehlikeye atmaları dikkat çekiyor.

Aynı şekilde 10'dan fazla yolcu taşıyan minibüs ve motosiklet sürücüsü ile yayalar da bu tehlikeli geçişe katılıyor. Birkaç saniye sonra da tren klakson çalarak geçitten geçiyor ve bariyerler kalkıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious