Miniklerden İsrail protestosu

  • Giriş : 05.08.2006 / 00:00:00

Minikler, İsrail katliamını sapanlar ve sloganlarla protesto etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ellerinde Filistin ile özdeşleşen sapan taşıyan minikler, söyledikleri ezgilerle Lübnanlı ve Filistinli çocuklara destek olurken, İsrail'e duydukları öfkeyi büyük bir bez üzerine yazdıkları pankartla dile getirdi.
Özgür Düşünce ve Eğitim Hakları Derneği'nin bünyesindeki Özgür Çocuk Kulübü üye yaklaşık 100 minik çocuk, saat 16.00'da büyükleriyle birlikte 4. Levent otobüs duraklarında toplandı. Ellerinde Filistin ile özdeşleyen sapan ve İsrail'in sürdürdüğü katliamı anlatan resimleri taşıyan minik eylemciler, "Ağlıyor Filistin Lübnan Kana, Çocuk Katili İsrail Amerika" ve "Kardeşimiz Öldürülsede Biz Büyüyor ve Geliyoruz" yazılı pankart açtı. "Filistin Halkının Yanındayız, Her Yer Lübnan Hepimiz Lübnanlıyız" yazılı dövizler taşıyan çocuklar, daha sonra İsrail Başkonsolosluğu'nun bulunduğu Yapı Kredi Plaza'nın önüne geldi. Çevik kuvvet polisinin güvenlik önlemi aldığı plaza önünde minikler, tekbirler getirerek "İşgal Olmasın Çocukar Ölmesin, İşgale Hayır Soykırıma Hayır" şeklinde slogan attı.

Lübnan ve Filistin'deki çocuklar için hepbirlikte ezgiler söyleyen grup adına 3 minik, hazırlanan bir basın açıklamasını okudu. İsrail'in sürdürdüğü katliamın lanetlendiği basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi; "Biz ufak yaşamımızda öğreniyoruz. Dünyada zalimler var. Bir de zalimlere karşı direnen özgürlük şavaşçıları. Bir tarafta çocuk katilleri, bir tarafta katledilen çocuklar. Zalimlerle işbirliği yapanlarda zalimdir. Onurlu hiçkimse işbirlikçi olmamalıdır. Biz çocuğuz, genciz, olup biteni anlamayacak kadar aptal değiliz. Biz çocuğuz ve yarınların büyükleri olacağız. Şimdi size vuranları, sizi aç ve öksüz bırakanları lanetleme zamanıdır" denildi.

Açıklamanın ardından getirdikleri büyük bezi yere seren minikler, İsrail'e duydukları öfkeyi bez üzerine yazdı. İsrail ve Amerika'ya lanetin kaleme alındığı bez afiş, daha sonra konsolosluğun bulunduğu plazanın girişine bırakıldı.

Minik eylemciler olaysız şekilde dağıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious