Minübüsçülerin kavgasında taş ve sopalar konuştu

  • Giriş : 04.03.2006 / 00:00:00

Van'da, daha önce aynı güzergahtan yolcu taşımacılığı yapan 2 ayrı minibüs kooperatifi şoförleri arasında çıkan taşlı sopalı kavgayı, polis havaya uyarı ateşi açarak ancak ayırabildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Daha önce Yalım Erez, Şafak mahalleleri ile Yeni Hayvan Pazarı güzergahlarında yolcu taşımacılığı yapan ve yaklaşık 4 ay önce mahkeme kararıyla feshedilen 28 Nolu Minibüs Kooperatifleri'ne üye minibüs şoförleri ile 20 Nolu Minibüs Kooperatifi'ne üye minibüs şoförleri arasında uzun süredir devam eden gerginlik bu sabah kavgaya dönüştü.
Mahkeme kararıyla feshedilen 28 Nolu Minibüs Kooperatifi'ne üye şoförler, yapacakları bir basın toplantısı ile tekrar aynı güzergahta yolcu taşımacılığına başlayacaklarını açıklayacaklardı.

Devlet Hastanesi karşısında düzenlenmesi planlanan basın toplantısı öncesi 2 kooperatif üyeleri aralarında önce sözlü olarak başlayan tartışma, kavgaya dönüştü. Aralarında minibüs muavinleri olan çocuklarında bulunduğu, taş ve kazma ile kürek saplarında kullanıldığı kavga adeta savaşa dönüştü.

Bölgeye sevk edilen çok sayıda polis ekipleri, havaya uyarı ateşi açarak kalabalığı dağıttı. Çamurun nerdeyse diz boyuna ulaştığı bölgede yapılan kavgada, polis ekipleri, kaçan tarafları toplamaktan güçlük çekti. Çok sayıda minibüsün de camlarının kırıldığı kavganın ardından aralarından çocuklarında bulunduğu 15 kişi gözaltına alınırken, 1 kişide aldığı taş ve sopa darbeleri ile hafif şekilde yaralandı.

Polis ekipleri bölgede geniş güvenlik önlemleri aldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious