Miraç Kandili'nde İstanbullular camiilere akın etti

Miraç Kandili'nde İstanbullular camiilere akın etti.18542
  • Giriş : 30.07.2008 / 08:30:00

Hz. Muhammed'in Recep Ayı'nın 27. gecesi Allah'ın huzuna yükseldiği gece olan Miraç Kandili'nde İstanbullular camiilere akın etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Duaların kabul edilmesi için ellerini semaya kaldıran müslümanlar, hep birlikte 'amin' dedi.

Hz. Peygamber'in Allah'ın huzuruna çıktığı gün olan Miraç Kandili'nde müminler camilere koştu. Ellerini açıp, Allah'a yalvaran müminler, yanlarında getirdikleri Kuran'ı Kerim ve cevşenleri okuyarak, kutsal geceyi en iyi şekilde değerlendirmeye çalıştı. Kandil vesilesiyle birçok camide mevlitler okutuldu. Mevlidin ardından vaaza geçildi. Daha sonra ellerini semaya açan cemaat hep birlikte "amin" dedi.

Kandili iyi bir şekilde geçirmek için camiiye geldiğini belirten Yüksel Aydın, "Miraç Kandili, günahların affolunması için önemli bir fırsat. Bu günü iyi değerlendirmeliyiz" dedi. Özellikle ülkemizde yaşanan kötü olaylardan sonra daha çok birlik olunması gerektiğini vurgulayan Aydın, bu gece Allah'a bol bol dua edilmesi gerektiğin ifade etti.

Turist olarak İstanbul'a geldiğini belirten Cezayirli Salih İslam ise, "Buraya gelmeden önce Türkiye hakkında çok farklı düşünüyorduk. Şimdi düşüncelerimiz tamamen değişti. Gerçekten Türkiye islamı yaşayan bir ülke" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*