Miranşah'ta mayın, 1 asker öldü, ikisi ağır 9 asker yaralandı

  • Giriş : 13.11.2007 / 10:38:00
  • Güncelleme : 13.11.2007 / 11:11:06

Pakistan'ın Afganistan sınırındaki "aşiret kemeri" olarak bilinen bölgede yola döşenmiş bir mayının patlaması sonucunu bir asker hayatını kaybetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Pakistan'ın Afganistan sınırındaki "aşiret kemeri" olarak bilinen bölgede yola döşenmiş bir mayının patlaması sonucunu bir asker hayatını kaybetti, 9 asker yaralandı.

Pakistan ordusundan bugün yapılan açıklamada, şiddetin en çok hissedildiği Kuzey Veziristan yakınlarındaki Miranşah'ta meydana gelen mayınlı saldırıda bir askerin öldüğü, 9 askerin ise yaralandığı belirtildi.

Yaralanan askerlerden ikisinin durumunun ağır olduğunu kaydeden yetkililer, askeri aracın da hemen hemen hurdaya döndüğünü ifade etti.

Amerikan askeri yetkilileri, 2001 yılında hükümranlığı sona eren Taliban'ın Pakistan sınırındaki "aşiret kemeri" adı verilen bölgede yeniden gruplaştığını savundu.

ABD'nin "terörle savaş"ında yakın müttefiki Pakistan'ın bölgede 90 bine yakın askeri bulunmasına rağmen ülkenin içinde bulunduğu olağanüstü hal ve diğer etmenler nedeniyle "aşiret kemeri" bir türlü istikrara kavuşturulamıyor.

CİHAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious