Miras için eşini asacaktı

Miras için eşini asacaktı.7400
  • Giriş : 03.11.2008 / 22:41:00

Manisa’da eve alkollü gelen kişi, eşini mirasını kendine devretmediği için kömürlüğe götürüp iple tavana asmak istedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Manisa'da eve alkollü gelen 57 yaşındaki A.Ö., eşi 6 çocuk annesi 48 yaşındaki H.Ö.'yü mirasını kendine devretmediği için kömürlüğe götürüp iple tavana asmak istedi. Talihsiz kadını ipten son anda oğlu kurtarırken, alkollü koca gözaltına alındı.

Olay, dün saat 17.30 sıralarında, Fatih Mahallesi Akıncılar Sokak'taki 20 No'lu müstakil evde yaşandı. İddiaya göre, eve alkollü gelen at arabası ile taşımacılık yapan A.Ö., kayınpederinden kalan mirası kendisine devretmediği için 30 yıllık eşi H.Ö. ile tartıştı. Tartışma kısa sürede kavgaya dönüştü. Öfkeden çılgına dönen İ.Ö., “Babandan kalan evi devretmezsen seni asarım” diyerek tekme Tokat dövdüğü H.Ö.'yü sürükleyip kömürlüğe götürdü. İpi tavana bağlayıp eşinin boynundan geçiren İ.Ö.'yü, çığlıkları duyup kömürlüğe koşan oğlu 18 yaşındaki M.Ö. engelledi. Bir anda kömürlüğe dalan M.Ö., boynundaki ipi keserek annesini son anda kurtarıp çağırdığı ambulansla hastaneye götürdü. Manisa Merkez Efendi Devlet Hastanesi'nde tedaviye alınan talihsiz kadının fenalık geçirdiği ve ipin boynunu tahriş ettiği belirlendi. Sağlık durumu iyi olan H.Ö. taburcu edilirken, A.Ö. de şikayet üzerine gözaltına alındı. Aşırı derecede alkollü olduğu anlaşılan ve Manisa Devlet Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirilen A.Ö.'nün sorgusunun ardından adliyeye sevk edileceği bildirildi.

A.Ö.'nün 1999 yılında 'dolandırıcılık', 2005 yılında da 'iş yerinden ve evden hırsızlık' suçlarından sabıkası bulunduğu belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*