Miras kavgası kanlı bitti

Miras kavgası kanlı bitti.5926
  • Giriş : 01.10.2006 / 00:00:00

Gaziantep'in Oğuzeli İlçesi'nde bir genç miras paylaşımı yüzünden babasıyla tartışan amcası ve amcasının 3 çocuğunu pompalı tüfekle kurşuna dizdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Edinilen bilgiye göre, Gaziantep'in merkeze bağlı Oğuzeli İlçesi Yeşildere kasabası Tepebaşı Mahallesi'nde meydana gelen olayda, iki kardeş arasında 6 yıldan beri devam eden miras anlaşmazlığı nedeniyle kavgalı oldukları bildirildi. Zaman zaman kavga eden kardeşleri barıştırmak için araya giren köylüler Hüseyin ve Yılmaz I. kardeşleri bir türlü barıştıramadı. En son iftar saatinde bağdan üzüm kesip evine dönen Yılmaz I. ile kardeşi Hüseyin I., arasında tarşıma çıktı. Amcası ve babasının tartışmalarına şahit olan Hüseyin I.'nın oğlu Mecid I. da tartışmaya dahil oldu. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi sonucu sinirlenen Mecid I., evlerine giderek pompalı tüfeği alıp evlerinin damlarına çıktı. Mecid I., bağdan yeni gelen amca çocukları Yılmaz I. (22), Erol I. (16), Aysel I.(20) ve amcası Yılmaz I.'yı (42) kurşun yağmuruna tuttu. Mecid I.'nın rastgele açtığı ateş sonucu, amcası Yılmaz I. ve Erol I., olay yerinde hayatını kaybederken, Yılmaz I. ve Aysel I. ise, kaldırıldıkları Gaziantep Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi'nde hayatlarını kaybetti. Amcası ve 3 amca çocuğunu öldüren katil zanlısı Mecit I., olayın ardından kayıplara karışırken köye gelen jandarma ekipleri giriş çıkışları kontrol altına aldı. Cesetler, gerekli incelemenin ardından Oğuzeli Belediyesi'nin morguna kaldırıldı. Miras tartışması sebebiyle pompalı tüfekle vurularak hayatını kaybeden şahısların yakınları sinir krizi geçirdi.

Jandarma ekipleri olayın ardından kayıplara karışan zanlı Mecit I.'nın yakalanması için çalışmalara başladı. Olayla ilgili soruşturma sürüyor. Köylüler, iki kardeş arasındaki anlaşmazlığın 6 yıldan beri devam ettiğini ancak ilk kez silahların konuştuğunu belirtti. Yeşildere Kasabası Belediye Başkanı Yılmaz Türk, kardeşler arasındaki husumetin miras paylaşımı nedeniyle başladığını kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious