Miras yüzünden abisini öldürdü

  • Giriş : 15.12.2006 / 00:00:00

Antalya'nın Alanya ilçesinde miras meselesi yüzünden yüzünden çıktığı iddia edilen kavgada bir kişi abisini öldürdü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Edinilen bilgiye göre, olay, Saray Mahallesi Alaiye Caddesi Çalış Sokak'ta meydana geldi. Küçük kardeşleri Mehmet Barçın ile yürümekte olan Fatih B., Esat B. (43) ve Erdal Barçın (33) arasında tartışma çıktı. Tartışma kavgaya dönüşürken cebindeki bıçağı çeken Fatih B., Erdal B.'yi bıçaklamaya başladı. Abisini 6 yerinden bıçaklayan Fatih B., olaydan sonra evden kaçtı.

Ağır yaralanan Erdal B., çevrekiler tarafından tarafından olay yerine çağrılan ambulansla Alanya Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Ameliyata alınan Erdal B., yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Olaydan 15 dakika sonra Fatih B. kardeşleri Esat B. ve Mehmet B. gözaltına alındı. Mehmet B., olaya karışmadığı için tanık olarak gözaltında tutulduğu öğrenildi.

Alanya'nın Demirtaş beldesine bağlı Fakırcalı köylü ve kamyon şoförü olan kardeşlerin arasında miras nedeniyle alacak-verecek meselesi olduğu öğrenildi.

Katil zanlısı Fatih B.'nin emniyette verdiği ifadesinde, "Alacak verecek konusuyla ilgili aile içinde sorunumuz vardı. Abim hep muhalefet ediyordu." dediği öğrenildi.

Karakolda sorguları tamamlanan zanlılar daha sonra adliyeye sevk edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious