Mirasa konmak için ninesini öldürtmüş

  • Giriş : 28.11.2006 / 00:00:00

Mersin'de evinde ayakları ve elleri bağlandıktan sonra boğularak öldürülen 87 yaşındaki emekli ve gayrimenkul zengini Naciye Engür'ün, mirasına konmak isteyen torunu tarafından öldürtüldüğü belirlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Edinilen bilgiye göre 8 Ağustos 2006 tarihinde Yeni Mahalle'deki evinde, elleri ve ayakları bağlandıktan sonra, boğularak öldürülen Neciye Engür cinayetiyle ilgili Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı Cinayet Masası ekipleri soruşturma başlattı.

Polisler elde ettikleri deliller doğrultusunda, torun Selma T. (38) ile torununun arkadaşları Reşat A. (29) ve Mehmet A. (17) isimli şahısları gözaltına aldı.

Yapılan sorgularında zanlılar suçlarını itiraf etti. Anneannesi ile birlikte yaşayan Selma T.'nin anneannesinin mirasına konabilmek için arkadaşı Reşat A. ile 15 bin YTL'ye anlaşarak evin anahtarını verdiği, Reşat A.'nın da Mehmet A. ile birlikte cinayeti gerçekleştirdiği ve olayın anlaşılmaması için ise gasp süsü verdikleri belirlendi.

Zanlılar Selma T. ile Reşat A. ve Mehmet A., "Adam öldürmeye azmettirmek ve tasarlayarak adam öldürmek" suçlarından çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious