Mirsad görev bekliyor

Mirsad görev bekliyor.7619
  • Giriş : 18.03.2008 / 23:15:00

Geçirdiği grip hastalığının zamanında tedavi edilmemesi nedeniyle yaklaşık bir aydır sahalardan uzak kalan Fenerbahçe Ülker'in tecrübeli oyuncusu Mirsad Türkcan, basketbol oynamayı özlediğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Mirsad, yaptığı açıklamada, kötü bir grip geçirdiğini belirterek, “O halde birkaç maçta görev aldım. Sonra bu bronşite döndüğü için 10 gün yatmak zorunda kaldım. Keşke zamanında yatsaydım, o grip bir haftada geçerdi. Ama şimdi durumum iyi. Yaklaşık 10 gündür kondisyonerle çalışmalara başladım” dedi.

Yaklaşık 1 aydır basketboldan uzak kaldığını, birden oyuna dönmesinin zor olacağını ifade eden tecrübeli oyuncu, “Basketbol oynamayı özledim. Uzun bir süre sonra da takımla ilk çalışmamı yaptım. Yarın ULEB Avrupa Ligi'nde TAU Ceramica maçında yer alacağıma inanıyorum. Hocam yarınki maç için bana 'Hazır olursan iyi olur' dedi. Yarınki maçta görev almayı bekliyorum. 5-10 dakika bile olsa çıkıp var gücümle takımıma yardım etmeye çalışacağım” diye konuştu.

“TAU CERAMICA MAÇINDA BİZİ ŞANSLI GÖRÜYORUM”

Milli basketbolcu, ULEB Avrupa Ligi'nde son 8 takım arasında kalmak için yarın gruplarında İspanya'nın TAU Ceramica takımıyla yapacakları maçta, kendilerini şanslı gördüğünü ifade etti.

Gruplarında 2 galibiyetlerinin olduğunu ve TAU Ceramica'yı yendikleri takdirde son 8'e kalacaklarını dile getiren Mirsad, şunları kaydetti:
“Bu maç Fenerbahçe Ülker için çok önemli bir fırsat. TAU Ceramica için ise önemsiz bir maç. Çünkü onlar aldıkları 5 galibiyetle şu an birinci durumda ve son 8'e kalmayı da garantilediler. Kendimizi çok şanslı görüyorum. Çünkü seyircimiz arkamızda olacak ve TAU Ceramica da maça fazla asılmayacak diye düşünüyorum. Ama oynamadan maç kazanılmaz, bunu biliyoruz. Onun için konsantre olarak, iyi Basketbol oynayıp, o maçı kazanmaya çalışacağız.”

“PLAY-OFF'LARDA ŞAMPİYON OLACAĞIMIZA EMİNİM”

Beko Basketbol Ligi'nde istedikleri yerde olmadıklarını belirten Mirsad, “Ligde ilk 2'de yer almamız biraz zor. Hedefimiz üçüncü ya da dördüncülüğü elde ederek, play-off'lara gitmek. Play-off'larda şampiyon olacağımıza eminim” dedi.

Beko Basketbol Ligi'nde geçen sezona nazaran durumlarının kötü olduğunu vurgulayan tecrübeli oyuncu, şunları kaydetti:

“İstediğimiz sonuçları alamadık. Zaten ligimiz de geçen sezona göre daha güçlü. Galatasaray Cafe Crown, Beşiktaş Cola Turka, Türk Telekom gibi takımlar iyi çıkış yakaladılar. Geçen sezon alt sıralardaki takımların 3-4 galibiyeti varken, bu sezon takımların galibiyet sayısı 6-8 arasında. Hatta bu takımlar gidip ligin üst sıralarındaki takımları yenebiliyorlar. Tabii ki geçen sezonlara nazaran daha zevkli. Ama biz Fenerbahçe Ülker olarak istediğimiz yerde değiliz.”

Hem ULEB Avrupa Ligi, hem de Beko Basketbol Ligi'nde mücadele etmenin zor olduğunu bildiren Mirsad, “Geçtiğimiz sezon 2 mağlubiyetimiz vardı. Ama bu sezon aynı başarıyı gösteremedik. Aslında ligde play-off'lara kalmak bizim için önemli. Artık bu saatten sonra ilk 2'de yer almamız biraz zor. Hedefimiz 3 ya da 4'üncülüğü elde ederek play-off'lara gitmek. Play-off'larda iyi mücadele ederek şampiyon olacağımıza eminim” diyerek sözlerini tamamladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious