Mirsad'dan davacı olacağım

  • Giriş : 30.05.2008 / 23:24:00

Türk Telekom yöneticisi Akif Üstündağ'a küfür ettiği öne sürülen Fenerbahçeli Mirsad Türkcan, Ankara Emniyet Müdürü Ercüment Yılmaz tarafından Basketbol Federasyonu'na şikayet edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ercüment Yılmaz, maçtan sonra, TBF Ligler Koordinatörü Ayhan Özgümüş, disiplin kurulu üyesi Nadi Günal, maçın hakemleri, federasyon temsilcisi ve maçın gözlemcisiyle biraraya gelerek, federasyonun küfür olayına tanık olduğunu söyledi.

Yılmaz, daha sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, şunları kaydetti:
"Maçın bitmesine kısa bir süre kala Mirsad'ın, şeref tribününe gelerek küfür ettiğini kulaklarımla duydum. Böyle bir olayı bir emniyet müdürü olarak duymamazlıktan gelmem mümkün değil. Bu, küfür edilen kişinin şikayetçi olması durumunda suç teşkil eden bir olaydır. Ben de şahit olduğum bu olayı federasyon yetkililerine ilettim. Prosedürün ne olduğunu bilmiyorum, ancak olayların gelişimini kendilerine aktardım. Küfür edilen kişinin suç duyurusunda bulunması durumunda şahitlik bile yapabilirim."

Olaylarda adı geçen Türk Telekomspor Kulübü yöneticisi Akif Üstündağ ise olayın federasyon yetkililerine iletildiğini ve gerekli işlemlerin yapılmaması durumunda kendisinin Mirsad'tan davacı olacağını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious