Mısır, İsrail'in emrine amade!

Mısır, İsrail'in emrine amade!.16162
  • Giriş : 07.02.2008 / 15:07:00

Mısır Dışişleri Bakanı Ahmet Ebul Geyt, Gazze sınırını bir daha ihlal ederlerse Filistinlilerinin "bacaklarını kıracaklarını" söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Mısır Dışişleri Bakanı Ahmet Ebul Geyt, Gazze sınırını bir daha ihlal ederlerse Filistinlilerinin "bacaklarını kıracaklarını" söyledi. Geyt, Mısır sınırında istikrarsızlık yarattıkları için hem İsrail'i hem de Hamas'ı eleştirdiği devlet televizyonundaki bir söyleşide, "Mısır sınırını her kim ihlal ederse bacaklarını kırarız" dedi.

Mısır'ın Filistinlilerin sınırdan geçmesine, Hamas'ın sınır duvarını yıkması üzerine izin verdiklerini hatırlatan Geyt, İsrail'i Gazze Şeridi'ni dış dünyaya kapatarak insani kriz yaratmak ve Hamas'ın attığı füzelere toplu cezalandırmayla karşılık vermekle suçladı. Hamas'ı da füze saldırıları nedeniyle eleştiren Geyt, füzelerin Gazze'ye düşerek Filistinlileri yaralayabildiğini, İsrail'e de saldırmak için bahane verdiğini söyledi.

Gazze'de tecrit halinde bulunan Filistinliler, sınırdaki duvarı yıkarak yüz binler halinde Mısır'a akmışlar ve sıkıntısı çekilen yakıt ve diğer bazı tüketim mallarını stoklamak için alışverişe dalmışlardı. 12 gün süren bu durumdan sonra Mısır sınırı tekrar kapatmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious