Mısırlı hafız Kur'an ziyafeti sundu

  • Giriş : 09.05.2006 / 00:00:00

Dünyaca ünlü Mısırlı hafız Şeyh Muhammet Buhayri ile Edirneli hafız Mustafa Yıldız, Ulu Camii'nde Kur'an-ı Kerim okuyarak Erzurumlular'a Kur'an ziyafeti sundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Erzurum Kültür ve Sanat Derneği (ERKÜSAD), Kutlu Doğum Haftası etkinliklerinin son halkasında, vatandaşları dünyaca ünlü Mısırlı Şeyh Hafız Muhammet Buhayri ile buluşturdu.

Ulu Cami'de yatsı namazı sonrası Kur'an tilavetine ve hatim-i şeriflerin duasına çok sayıda vatandaş katıldı.

Mısır devlet televizyonu resmi hafızlarından Şeyh Muhammet Buhayri'nin okuduğu Kur'an-ı Kerim'le mest olan bazı vatandaşların göz yaşlarını tutamadığı gözlendi. Buhayri'den sonra Edirne- Keşan'da görevli Erzurumlu Hafız Mustafa Yıldız, Kur'an-ı Kerim tilavetinde bulundu.

ERKÜSAD Başkanı Ünal Şahin, Erzurum'un kültür ve sanat yaşamını canlandırmak amacıyla sosyal ve kültürel etkinlikleri artırarak devam edeceklerini belirtti. Şahin, Dernek olarak geçen ay içerisinde Çifte Minareli Medrese'de,"Ebedi Risalet Tanıtım Sergisi" düzenlediklerini ve vatandaşların büyük ilgi gösterdiğini kaydetti. Derneğin amaçlarının başında milli ve manevi değerleri koruyup yaşatmak olduğunu ifade eden Şahin, Kutlu Doğum Haftası'nı ve Hazreti Muhammed(sav) selat ve selamlar anmak amacıyla Mısırlı ve Edirne'de görevli Erzurumlu hafızı davet ettiklerini söyledi. Ebedi Risalet Tanım Sergisi ve son olarak düzenlenen Kur'an-ı Kerim ziyafetine beklenin üzerinde ilgiyle karşılaştıklarına vurgu yapan Şahin,"Efendimize selat ve selamlar getirdik. Kutlu Doğum Haftası nedeniyle vatandaşların okuduğu 5 bin hatimin duasını yaptık. Milli ve manevi değerlerimizi koruyup yaşatmak adına kültürel etkinliklerimiz devam edecek." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious