Misyoner cinayeti duruşmasında çarpraz sorgu

Misyoner cinayeti duruşmasında çarpraz sorgu.13720
  • Giriş : 09.06.2008 / 15:32:00

Zirve Yayınevi cinayeti davasının öğleden önceki bölümünde tutuksuz sanıklar Kürşat Kocadağ ve Mehmet Gökçe'nin ifadeleri okunarak, diğer sanıkların ifadeleri arasındaki çelişkiler soruldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sanıklardan Emre Günaydın, avukatlar tarafından sorulan sorulara cevap vermeyeceğini ifade ederken, diğer sanıklar Kürşat Kocadağ ve Mehmet Gökçe'nin yazmış oldukları ifadelerde kendileriyle ilgili herhangi bir beyan bulunmadığını söylediler.

Hakim tarafından Emre Günaydın'a yöneltilen Mehmet Gökçe ile aralarındaki şifreli mesajlaşma ile ilgili soruya Emre Günaydın, "Olaydan bir gün önce akşam saatlerinde Mehmet ile yaptığımız görüşmede kendisine getireceğim bilgisayarlarda elma olarak bahsetmişti. Bunun dışında birşey hatırlamıyorum." dedi.

Bunun yanısıra Kürşat Kocadağ'ın ifadelerinde geçen Nurs isim ev konusunda ise Emre Günaydın şunları söyledi: "Fahrettin Ölmez isimli şahsı tanımıyorum. Gittiğimiz bu evde ders çalıştık. Her türlü kitap bulunurdu. Dini sohbetler olmazdı. Ancak bir konuyla ilgili günah olup olmadığı noktasında soru yönelttiğimizde cevabını verirlerdi."

Emre Günaydın, gittikleri bu evde şiddet ve misyonerlik konusuyla ilgili herhangi bir konuşma geçmediğini ifade ederek, kendilerini misyonerlik aleyhine yönlendiren olmadığını anlattı.

Günaydın, o evde farklı dinlerin tarihiyle alakalı olarak herhangi bir konuşma olmadığını sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious