Misyoner cinayetinde 12. duruşma

Misyoner cinayetinde 12. duruşma.19298
  • Giriş : 16.10.2008 / 10:42:00

Malatya'daki Zirve Yayınevinde biri Alman 3 kişinin öldürülmesiyle ilgili davanın on ikinci duruşması, Malatya 3. Ağır Ceza Mahkemesinde başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Duruşma nedeniyle, sabah saatlerinden itibaren Malatya Adliyesi çevresinde yoğun güvenlik önlemleri alındı.

Tutuklu sanıklar Emre Günaydın (19), Salih Gürler (20), Abuzer Yıldırım (19), Cuma Özdemir (20) ve Hamit Çeker (19), jandarma ve polis ekiplerinin güvenlik önlemleri altında adliyeye getirildi.

Duruşmayı, öldürülen Alman Tilman Ekkehart Geske'nin eşi Susanna Geske, Diyarbakır Kiliseler Başpastörü Ahmet Güvener, sanık yakınları, müdahil avukatlar, sanık avukatları ve basın mensupları izliyor.

-OLAY-

Malatya'da 18 Nisan 2007'de Zirve Yayınevi'nde çalışan Alman uyruklu Tilman Ekkehart Geske ile Necati Aydın ve Uğur Yüksel boğazları kesilerek öldürülmüş, polis, zanlılardan Salih Gürler (20), Cuma Özdemir (20), Hamit Çeker (19) ve Abuzer Yıldırım'ı (19) olay yerinde yakalamıştı.

Olaydan sonra üçüncü katın penceresinden kaçmak isterken düşerek yaralanan Emre Günaydın, kaldırıldığı İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezinde tedavi altına alınmış, tedavisinin ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*