Misyonerler Deniz Feneri'nden rahatsız!

Misyonerler Deniz Feneri'nden rahatsız!.6637
  • Giriş : 19.06.2009 / 06:30:00
  • Güncelleme : 18.06.2009 / 23:38:46

Deniz Feneri Dermeği Genel Başkanı: 'Türkiye'de birşeylerin değişmesini istemeyenlerin kurbanı olduk'

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Engin Yılmaz, Türkiye'de birşeylerin değiştiğini ve bu değişimin önünü kesmek isteyenlerin can havliyle her yere saldırdıklarını, Deniz Feneri'nin de onların kurbanı olduğunu öne sürdü.

Deniz Feneri Derneği Antalya Temsilciliği'nin açılışına katılan Engin Yılmaz, Deniz Feneri'nin faaliyetlerinden misyonerlerin rahatsız olduklarını savundu.

Yılmaz, Deniz Feneri Derneği'ne yönelik suçlamaların nereden kaynaklandığını bilemediğini, bu iddiaların gerçeği yansıtmadığını belirterek, ''Maalesef nerelerde ne tür oyunlar çevrildiğini görüyoruz. Ama şunu size söyleyeyim. Bu oyun kesinlikle Deniz Feneri için yapılmadı. Türkiye'de birşeyler değişiyor ve bu değişimin önü kesilmek için can havliyle her yere saldırılıyor. Onlardan birinin kurbanı da Deniz Feneri olmuştur'' dedi.

RTÜK BAŞKANI AKMAN HAKKINDAKİ İDDİALAR

Zahid Akman'ın Almanya'ya girişiyle ilgili belgelerin sahte olduğu yönündeki iddialarla ilgili bir soru üzerine Yılmaz, RTÜK Başkanı Zahid Akman'ı sevdiğini ve saygı duyduğunu söyledi.

Yılmaz, ''Daha önce (ülkeye girmende sakınca yok) diyen de Almanya devleti. Şu anda da (böyle değildir) diyen de. Kanal 7 benim 12 yıl boyunca yayınımı yaptığım kurumdur. Hepsine saygım sonsuzdur. Ancak Türkiye Deniz Feneri'nin hiçbiriyle ne parasal ne de farklı bir ilişkisi olmamıştır'' diye konuştu.

Almanya Deniz Feneri'nin isimlerini kullanmasını engelleyememelerinden ötürü sorunlar yaşadıklarını aktaran Yılmaz, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Bu bize ders oldu, başkalarına da ders olsun. Aynı isimle başka dernek kurulmasına müsaade etmeyin. Mesela, Kongo Deniz Feneri'ni kurmuş biri. İnternetten görmüş üstelik aynı logoyu kullanmış. Ha buradaki Afrikalı olduğu için, belki bizden para almak için yaptı. Alamayınca kapattı belki bilemiyoruz ama hukuken engel olma imkanımız yok.''

ANTALYA'YA TEMSİLCİLİK

Daha önce 5 bölge temsilcilikleri olduğunu ve her bölge temsilciliğinin yaklaşık 20 ile baktığını aktaran Yılmaz, artık bölge temsilciliğinden il temsilciliğine geçtiklerini ve ilkini Antalya'da açtıklarını bildirdi.

Yılmaz, ''Şunu da söyleyeyim, sayın Deniz Baykal'ın Antalyalı olmasıyla burada temsilcilik açmamızın hiçbir alakası yoktur. Buradaki gönüllü arkadaşların istekleri üzerine olmuştur. Yani onlara açtığımız davayla burada açtığımız temsiliciliğin hiçbir alakası yoktur'' dedi.

Bir gazetecinin, açılışa CHP'li Döşemealtı Belediye Başkanı Nurettin Tursun'un çiçek gönderdiğine işaret etmesi üzerine Yılmaz, Türkiye Deniz Feneri'nin tüm kesimlerden bağış aldığını ve yardım dağıttığını söyledi.

Deniz Feneri'ni bitirmeye çalışanların olduğunu öne süren Yılmaz, şöyle konuştu:

''Bu işin siyasi olduğunu düşünüyorum. Çok uluslu bir çalışma olduğunu düşünüyorum. Uluslararası bir faaliyete bizi kurban etmek istediklerini düşünüyorum. Biz, 2003'de Deniz Baykal'ı da makamında ziyaret ettik. Kendisi de (Yaptığınız iş çok doğru bir iş, ben de birşeyler dağıtalım istedim. Bunu herkes yandaşlarına dağıtmaya kalktı. Anladım ki, partizanlık olabiliyor, farklı anlayışlar olabiliyor. Ben sizin anlattıklarınızdan anladığıma göre siz, herhangi bir fark gözetmeksizin dağıtım yapıyorsunuz. Bunun çok önemli olduğunu düşünüyorum. Bu yolunuzda devam edin) demişti. Ama daha sonra galiba bunu bir siyasi rant olarak görüp bir kırmızı dosya çıkarttı ve 'Al sana dosya' diye kaldırdı. Biz de 'Al sana bir insanlık destanı' diye 10 yıllık faaliyetimizi anlatan bir dosya oluşturduk.''

Deniz Feneri Derneği Antalya Temsilciliği'nin açılışına, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*