MİT ilanla ''istihbaratçı' arıyor

  • Giriş : 02.02.2007 / 00:00:00

MİT, gazetelere sınav ilanı verdi, personelde aranan şartlar...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İlanda, sınavla istihbarat uzman yardımcısı alınacağı duyuruldu. Sınava başvuru koşulları arasında, “Hukuk, Siyasal Bilgiler Fakültelerinden ve İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinin Uluslararası İlişkiler, Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi, İşletme, İktisat, Maliye, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Ekonometri bölümleri ile ilgili fakültelerin Psikoloji, Sosyoloji, Felsefe, Antropoloji, Tarih, Halkla İlişkiler, Gazetecilik bölümlerinden mezun olmak", “2005 veya 2006 yılı Kamu Personel Seçme Sınavı’nın KPSSP1 puan türünden 85 ve üstü puan almış olmak" yer alıyor.

ARAPÇA GÖZDE DİL

İlanda, istenen yabancı diller arasında “Almanca, Arapça, Bulgarca, Farsça, Fransızca, İngilizce, Romence, Rusça, Sırpça, Yunanca, Arnavutça ve Gürcüce" dikkat çekti.

Arnavutça veya Gürcüce dilleri ile ilgili müsteşarlıkça sınav yapılacağı, diğer diller için ise, Kamu Personeli Dil Sınavı’ndan (KPDS) 70 ve üstü puan almış olmak gerektiği belirtildi.

İlanda, aranan diğer şartlar ise, şu şekilde sıralandı:

-Teşkilat mevzuatına göre atanmaya engel hali bulunmamak.

-Bir kamu kuruluşunda 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu veya 5434 sayılı T.C. Emekli Sandığı Kanunu hükümlerine tabi olarak çalışmamak.

-Başvuru tarihi itibariyle, yüksek lisans ve doktora mezunları için 32, lisans mezunları için 30 yaşını doldurmamış olmak.

-Erkek adaylar için askerlik hizmetini fiilen tamamlamış olmak veya 3 ay içinde terhis olabilecek durumda bulunmak."
İlana başvurular, en geç 28 Şubat 2007 tarihine kadar “P.K. 955 Ulus Ankara" adresine gönderilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious