MİT'çilerde magandalık yaparsa!

  • Giriş : 02.12.2006 / 00:00:00

Ankara'da bir gazinoda eğlenip, çıkışta havaya ateş eden iki kişinin MİT mensubu olduğu ortaya çıktı

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Gazino çıkışında havaya ateş açan iki magandanın, Milli İstihbarat Teşkilatı'nda (MİT) görevli olduğu ortaya çıktı. Biri şube müdürü olan iki MİT'çi, meskûn mahalde havaya ateş açtıkları için gözaltına alındı. MİT'çiler, çıkarıldıkları mahkemece serbest bırakıldı.

Şehrazat Gazinosu'nda eğlenen iki kişi, sabaha karşı ayrıldıkları gazinonun önünde, tabancayla havaya bir el ateş etti. Menekşe Sokak üzerinde yürürken havaya ateş etmeye devam eden iki kişi, devriye gezen polis ekipleri tarafından gözaltına alındı.

Meskûn mahalde havaya ateş açarak 6136 sayılı Ateşli Silahlar Kanunu'na muhalefet etmek suçundan gözaltına alınan iki zanlının MİT'te görevli olduğu anlaşıldı. Alkollü oldukları belirlenen zanlılardan B.S.'nin MİT'te şube müdürü, B.Ö.'nün de memur olduğu ortaya çıktı.
İki MİT'çinin, hesaba itiraz ettikleri için gazino çalışanlarıyla tartıştıkları ve çıkışta kendilerini takip eden gazino çalışanlarını uzaklaştırmak için havaya ateş açtıkları öğerenildi.

Nöbetçi savcının talimatıyla üzeri aranan B.S.'de silah bulunamazken, B.Ö.'nün üzerinde bulunan beylik tabancasına incelenmek üzere el konuldu. B.Ö.'nün tabancası, balistik inceleme için laboratuvara gönderildi.

Ankara Asayiş Şube Müdürlüğü'nde sorgulanan iki zanlı dün mahkemeye çıkarıldı. Mahkeme MİT'çileri tutuksuz yargılanmak üzere serbest bıraktı.

Teşkilat soruşturma açtı
Alınan bilgiye göre 'kurum kurallarını ihlal eden' personel hakkında MİT de soruşturma başlattı. Personele gerekli işlemin yapılacağı ve cezanın kurumdan çıkarmaya kadar varabileceği kaydedildi. MİT'in ayrıca yargı sürecini de bekleyeceği öğrenildi.


Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious