Miting nedeniyle bazı yollar kapanacak

Miting nedeniyle bazı yollar kapanacak.13953
  • Giriş : 03.03.2007 / 00:00:00

Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla 4 Mart 2007 Pazar günü düzenlenecek mitingler dolayısıyla İstanbul'da bazı yolların trafiğe kapatılacağı açıklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla 4 Mart 2007 Pazar günü Kadıköy ve Çağlayan Meydanları'nda düzenlenecek mitingler dolayısıyla İstanbul'un Anadolu ve Avrupa Yakası'nda bazı yollarda güzergah değişikliği yapılacağı, bazı yolalrın ise miting bitimine kadar trafiğe kapatılacağı açıklandı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, 4 Mart 2007 Pazar Günü Çağlayan ve Kadıköy Meydanı'nda 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla düzenlenecek mitingler dolayısıyla bazı yolların trafiğe kapatılacağı açıklandı. Trafik akışındaki değişikliklerin sabah 09:00'dan mitingin bitimine kadar yapılacağı belirtildi. Açıklmada sürücüler için belirlenen alternatif yollara da yer verildi.

Açıklamaya göre trafiğe kapatılacak yollar ve güzergah değişiklikleri ise şöyle:

Çağlayan:

Darülaceze, Piyalepaşa, Çağlayan Vatan, Kağıthane, Dr. Cemil Bengü, İzzetpaşa, Abide-i Hürriyet, 28 Nisan, Halide Edip Adıvar ve Fevzi Çakmak Caddeleri, Feriköy, Kasap, Akar, Eğitim, Ayazma, Gürun, Fırın Arkası, 1. Fırın Aralığı, Çınar, Çağlayan Top Sahası ve Yanı, Egemen, Yurt, Kanarya, Zafer, Yavuz, Yeni Yol ve İdil Sokaklar ve Kasımpaşa'dan Piyalepaşa Bulvarı'na katılım, Çağlayan Piyalepaşa Bulvarı'na katılım, Okmeydanı - Piyalepaşa Bulvarı'ndan Çağlayan istikameti, D-100 Karayolu'ndan Çağlayan ve Kasımpaşa'ya katılım, Vatan Caddesi Çağlayan Çıkışı, Mecidiyeköy'den Çağlayan gidiş yönü, Kuştepe Işıklar, Şişli istikametinden Çağlayan'a geliş, Kağıthane Caddesi'nden Çağlayan'a çıkış, Okmeydanı Kavşağı'ndan Darülaceze Caddesi'ne geliş, TEM Karayolu'ndan Darülaceze Caddesi'ne geliş, Perpa istikametinden Darülaceze Caddesi'ne geliş, Halide Edip Caddesi'nden Şişli'ye geliş, Şişli'den Çağlayan'a geliş istikametleri trafiğe tamamen kapatılacak.

Çağlayan Meydanı'nda yapılacak miting dolayısıyla kapalı olacak yollar dolayısıyla sürücüler için belirlenen alternatif yollar ise şöyle;

Kasımpaşa- Çağlayan yönüne gidecek sürücülerin Okmeydanı - Kağıthane istikametine, Okmeydanı'ndan Piyalepaşa yönüne gidecek sürücüler, Haliç-Hasköy istikametini, Kağıthane'den Çağlayan yönüne gidecekler, Okmeydanı-Sütlüce-Çeliktepe-Gültepe istikametini, Vatan Caddesinden Çağlayan istikametine gidecekler, Kağıthane-Gülbağ-Mecidiyeköy istikametini, D-100 Karayolu'ndan Çağlayanv ve Piyalepaşa yönüne gidecekler, Okmeydaı ve Mecidiyeköy-Balmumcu istikametini, Mecidiyeköy'den Çağlayan yönüne gidecekler, E-5 Karayolu ve Şişli yönünü, Şişli'den Çağlayan yönüne gidecek sürücüler, E-5 Karayolu'ndan Mecidiyeköy-Kuştepe-Dereyolu istikametini, Okmeydanı'ndan Mecidiyeköy'e gidecekler E-5 Karayolu istikametini, TEM Otoyolu ve Okmeydanı'ndan Şişli istikametine gidecekler, Haliç veya Mecdiyeköy istikametini kullanabilecek.

Kadıköy:

Açıklamaya göre Rıhtım Caddesi, Boğa Meydanı'ndan Rıhtım Meydanı'na kadar tüm yollar trafiğe kapatılacak. Sögütlüçeşme Caddesi'nden Rıhtım'a inen ara sokaklar ise gerekli görüldüğü taktirde trafiğe kapatılacak.

Kadıköy Rıhtım Meydanı'nda yapılacak olan miting dolayısıyla kapalı olacak yollar dolayısıyla sürücüler için belirlenen alternatif yollar ise şöyle:

Tıbbiye Caddesi'nden gelecek trafik akımı, Burhanfelek Caddesi'nden E-5 Karayolu'na, Behiçbey Sokak'dan İbrahim Ağa istikametine yönlendirilecek. Sögütlüçeşme Caddesi'nden gelen trafik akımı, Kuşdili Caddesi, Salı Pazarı istikametine yönlendirilecek. Moda'dan gelen trafik akımı ise, Mühürdar Kavşağı'ndan geri yönlendirilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious