Miting yarışında AKP zirveyi bırakmıyor

Miting yarışında AKP zirveyi bırakmıyor.9789
  • Giriş : 24.02.2009 / 14:41:00
  • Güncelleme : 24.02.2009 / 16:30:02

Mecliste gurubu bulunan üç parti içinde AK Parti en çok miting yapan parti oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

8 Şubat'ta Kocaeli'de seçim startını veren Erdoğan 16 günde 16 ayrı şehirde miting yaparken rakipleri Deniz Baykal sadece iki yere gitti. MHP lideri Devlet Bahçeli ise henüz miting yapmadı.

AK Parti Genel Başkanı Recep Tayip Erdoğan seçim startını ilk veren lider oldu. Bugüne kadar 16 yerde miting yapan Erdoğan bu performansıyla rakiplerine fark attı. İlk mitingini 8 Şubat'ta Kocaeli'de yapan Erdoğan Kırşehir, Kastamonu, Sivas, Nevşehir, Amasya, Sinop, Samsun, Kırıkkale, Aksaray, Sakarya, Diyarbakır, Adıyaman, Kahramanmaraş, Mardin ve Yozgat'ta halka hitap etti. 60'a yakın ilde mitinge katılması beklenen Erdoğan, 22 Temmuz 2007 milletvekili seçimlerinde ise 54 ilde mitinge katılmıştı.

CHP lideri Deniz Baykal'da seçim startını 16 Şubat'ta Adana'da verdi. Ancak performansı Eroğan kadar hızlı değildi. Baykal ikinci mitingini ise 19 Şubat'ta Kocaeli'de yaptı. CHP iki sıralamada ikinci sırada yer aldı.

Meclisteki üçüncü parti konumunda olan MHP lideri Devlet Bahçeli ise henüz miting yapmadı. MHP ilk mitingini 1 Mart'ta Mersin'de gerçekleştirecek. Parti seçime kadar 40 yerde miting düzenlemeyi planlıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*