Mitinge Apo görüntüleriyle çağrı!

Mitinge Apo görüntüleriyle çağrı!.14143
  • Giriş : 24.11.2007 / 13:49:00
  • Güncelleme : 01.09.2016 / 02:32:10

DTP'nin müracaatını değerlendiren Diyarbakır Valiliği, miting için izin verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Pazar günü saat 12.00'de başlayıp 15.00'de bitecek 'Onurlu Yaşama Çağrı' adlı miting, İstasyon Meydanı'nda gerçekleştirilecek.

Konuşmacılar arasında DTP Diyarbakır İl Başkanı Hilmi Aydoğdu, kapatılan DEP eski milletvekili Leyla Zana, DTP Diyarbakır Milletvekili Aysel Tuğluk gibi isimler yer alıyor.

DTP'nin Batman ve Van'da yaptığı mitinglerin üçüncüsü Diyarbakır'da yapılacak

Miting öncesi ise, katılımın artırılması amacıyla DTP'liler aralıksız çalışıyor. Kapı kapı dolaşan DTP'liler, bildiri dağıtıyor. İlçe ve köylerdende miting için adam toplayan DTP, bu iş için 2 bin kişiyi görevlendirdi. Dağıtılmak üzere 250 bin büroşür bastıran partiye, DTP'li milletvekilleri ile belediye başkanları da destek veriyor.

 

EMNİYET'TE İZİNLER KALDIRILDI

 


Pazar günü yapılacak miting öncesi Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü de, güvenlik önlemlerini hat safhaya çıkardı. Mitingin yapılacağı gün, tüm ekipler görev başında olacak. Olası provakasyon girişimlerine karşı emniyet güçleri uyarılırken; çevre illerden de destek amaçlı takviye yapıldı. Miting günü, polis herkesi aramadan geçirdikten sonra alana alacak.

 


Tüm hazırlıklarını tamamlayan emniyet, şehir merkezindeki uygulamalarını da yoğunlaştırdı. Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından son bir hafta içinde çeşitli suçlardan aranan şüpheli şahıslar üzerinde yapılan kimlik kontrollerinde, 130 şüpheli şahıs yakalandı. Yakalanan şüpheli şahıslar, doktor raporlarıyla birlikte Aranan Şahıslar Büro Amirliği'ne teslim edildi.

PKK'nın televizyonu Roj'da, DTP'nin Diyarbakır'da gerçekleştireceği mitingle ilgili çAğrı yapılıyor. Bölücübaşı Apo'nun görüntüleri eşliğinde yapılan çağrıda " Edi Bese (yeter artık)" denilerek halkın sokaklara dökülmesi isteniyor.

 

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious