Mitingte birbirlerini yumrukladılar

Mitingte birbirlerini yumrukladılar.14891
  • Giriş : 18.10.2008 / 17:20:00

Ankara'da bazı demokratik kitle örgütleri 'AKP'ye Dur De' mitinginde bir araya geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ankara'da bazı demokratik kitle örgütleri 'AKP'ye Dur De' mitinginde bir araya geldi. Eylem sırasında aralarında tartışma çıkan bir grup arasında kısa süreli kavga yaşandı.

Farklı oda, siyasi parti ve demokratik kitle örgütlerine üye kalabalık, yaşanan yoksulluk ve sefaletin son bulması, hakların gasp edilmesinin durdurulması ve herkesin barış içerisinde insanca yaşamasi için eylem yaptı.

Sıhıye Toros Sokak'ta toplanan eylemciler buradan yürüyüşe gecerek Kızılay Kolej Kavşağı'na kadar yürüdüler. Yürüyüş sırasında eylemci bir grup arasında belirlenemeyen bir sebeple başlayan tartışma kısa süreli yumruklu kavgaya dönüştü. Kavga miting görevlilerinin araya girmesi ile önlendi.

Kolej kavşağına girişte polis tafından oluşturulan kontrol noktasında tek tek aranan eylemciler "Birleşe birleşe kazanacağız", "Gün gelecek devran dönecek, AKP halka hesap verecek" diye slogan attı.

Eylemde grup adına bir konuşma yapan KESK Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Hasan Karakaya, hükümetin, halkın değil, sermayenin hükümeti olduğunu belirterek IMF ve Dünya Bankasının sözünden çıkmayan hükümetten artık hesap sormanın vaktinin geldiğini savundu. Yapılan basın açıklamasınan ardından bir süre daha hükümet alehine slogan atan eylemciler daha sonra olaysız bir şekilde dagıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*