MKÜ'de meslek yüksek okulu 15 oldu

MKÜ'de meslek yüksek okulu 15 oldu.15905
  • Giriş : 22.06.2009 / 12:17:00

MKÜ Rektörü Prof. Dr. Şerafettin Canda, 2 meslek yüksek okulunun daha açılması ile ilgili YÖK'e yaptıkları başvurunun kabul edildiğini belirttti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektörü Prof. Dr. Şerafettin Canda, 2 meslek yüksek okulunun daha açılması ile ilgili YÖK'e yaptıkları başvurunun kabul edildiğini belirterek, Erzin Meslek Yüksekokulu ile Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu'nun açıldığını söyledi.

Açılan okullar ile MKÜ bünyesindeki meslek yüksek okulu sayısının 13'ten 15'e çıktığını belirten Canda, üniversitenin daha çok gelişmesi ve büyümesi için hep birlikte çalışılması gerektiğini vurguladı.

Türkiye'nin en büyük zenginliğinin genç nüfus olduğunu vurgulayan Canda, "Genç nüfusa çağdaş eğitim olanaklarıyla ne kadar daha iyi eğitim öğretim olanağı sağlanırsa ülkemiz çağdaş dünyada çok daha güçlü olacaktır. Üniversitemizin daha çok gelişmesi ve büyümesi için hep birlikte çalışmalıyız. Bizler, Avrupa üniversite reformu uygulamasına uygun üretim içinde eğitim ilkesini temel alıyoruz. Bu nedenle meslek yüksekokullarına çok önem veriyoruz." dedi.

Rektör Canda, Erzin'de kurulan Erzin Meslek Yüksekokulu Metalürji Bölümü ile Elektronik Teknolojisi Bölümü'ne 40'ar öğrenci, Turunçgil Tarımı İşletme Teknolojisi Bölümü'ne de 20 öğrenci alınacağını belirtti.

Canda ayrıca Antakya'da eğitim-öğretime açılacak olan Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu Ağırlama Hizmetleri Bölümü ile Turizm ve Seyahat Hizmetleri Bölümü'ne de 40'ar öğrenci alınacağını sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*