MLKP Konya sorumlusu yakalandı

  • Giriş : 27.09.2006 / 00:00:00

Konya Emniyet Müdürlüğü yasa dışı MLKP’nin Konya sorumlularından birisi olduğu saptanan Sami Koca’yı Antalya’da kaldığı bir otelde yakaladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Konya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, MLKP terör örgütünün yapılanmasına yönelik faaliyet yürüttüğü saptanan Sami Koca’nın evinde mahkeme kararıyla arama yaptı. Polisin yaptığı aramada Sami Koca evinde bulunamadı. Koca’nın evinde Ezilenlerin Sosyalist Platformu’na (ESP) ait 2 flama, ölen yasadışı terör örgütü mensuplarının fotoğrafları ve şiirlerinden oluşan 198 sayfalık arşiv dosyası, 1 13 kanallı el telsizi ve el telsizine ait 1 batarya, bol miktarda CD, video kasetler, yasak yayınlar ve örgütsel dokümanlar ele geçirildi.

Yapılan çalışma sonrası Sami Koca, Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince bugün Antalya’da bir otelde yakalandı. Polis tarafından Konya’ya getirilen Koca, MLKP örgütü üyesi olmak, yardım ve yataklık yapmak, örgüt propagandası yapmak, suç ve suçluları övmek suçlarından hazırlanan soruşturma evrakıyla adliyeye sevkedildi.

Koca, adliye çıkışında suçlamaları kabul etmedi. Sami Koca’nın eşi ise adliye önünde taşkınlık yapınca polis tarafından adliye binasına alındı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious