MLKP'nin üst düzey yöneticileri tutuklandı

MLKP'nin üst düzey yöneticileri tutuklandı .10677
  • Giriş : 27.03.2008 / 15:27:00

İzmir'in Bornova ilçesinde yakalanarak adliyeye sevk edilen ve terör örgütü MLKP'nin üst düzey sorumlusu oldukları iddia edilen 3 kişi, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Alınan bilgiye göre, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğündeki sorgulamaları tamamlanan terör örgütü MLKP'nin yurt dışı sorumlusu olduğu ileri sürelen M.Ö. (56), örgütün Türkiye sorumlusu olduğu iddia edilen F.Ç. (47) ile Ege Bölgesi sorumlusu olduğu öne sürülen A.H.S. (35) adliyeye gönderildi. Cumhuriyet savcılığında ifadeleri alınan 3 kişi, tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi. Zanlılar, mahkemece tutuklandı.

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin operasyonu sonucu Bornova ilçesi kırsalında zeytinlik alanda toplantı yaptıkları belirtilen, terör örgütü MLKP'nin yurt dışı sorumlusu olduğu iddia edilen M.Ö, örgütün Türkiye sorumlusu olduğu iddia edilen F.Ç. ile Ege Bölgesi sorumlusu olduğu iddia edilen A.H.S. yakalanmış, operasyonda 8 sahte nüfus cüzdanı, sahte kimlik hazırlamak için 323 adet mavi renkli erkek ve 189 adet pembe renkli kadın boş nüfus cüzdanları, sahte kredi kartı yapımında kullanılan düzenek, Türkiye haritası, diz üstü bilgisayar, 3 adet USB bellek, 2 seyyar hard disk ve 2 el çantasında çok sayıda CD ele geçirilmişti.

Dağılmaya başlayan örgüt elemanlarını yeniden bir araya getirmek için kongre düzenleme, örgütün etkinliğini artırmak amacıyla bombalı ve silahlı eylem planlaması yapma hazırlıkları yaptıkları öne sürülen 3 kişinin yanında bulunan diz üstü bilgisayar ile CD'lerde, örgütün stratejisi ve örgütle ilgili değerlendirmelerin yer aldığı yaklaşık 100 bin sayfalık çok önemli arşivinin bulunduğu belirtilmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious