MOBESE projesine katkı sağlayanlara plaket

  • Giriş : 07.12.2006 / 00:00:00

Sarıyer Emniyet Müdürlüğü MOBESE projesine katkı sağlayanlara plaket verdi

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü Mobil Elektronik Sistem Entegrasyonu (MOBESE) projesine destek veren kurum ve kuruluşlara plaket verdi.
Conrad Otel'de gerçekleştiriler geceye İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah,İstanbul Vali Yardımcısı Ergün Güngör, Sarıyer Kaymakamı Mehmet Ersoy ve Sarıyer İlçe Emniyet Müdürü Metin Aşık ve çok sayıda davetli katıldı. Gecede konuşan İstanbul Vali Yardımcısı Ergun Güngör, Sarıyer İlçesinin MOBESE sistemi konusunda diğer ilçelere örnek teşkil ettiğini söyledi. Sistemin geçen Haziran ayında 570 kamerayla devreye girdiğini belirten Güngör, bu sayının daha da artırılması gerektiğine vurgu yaptı

-"İstanbul'DAKİ KAPKAÇ VE TRAFİK SORUNUNUN ÇÖZÜMÜ GÖÇÜN ÖNLENMESİYLE MÜMKÜN OLABİLİR."

Yemekli gecede konuşan İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, Sarıyer'in kendisinin emniyet teşkilatında göreve ilk başladığı yer olması sebebiyle oldukça büyük önemi olduğunu söyledi. MOBESE projesinin önemine değinen Cerrah, "Geçen sene açılan MOBESE sistemi suçla mücadelede başarı sağlamıştır. Önümüzdeki dönemlerde de bu projenin faydalarını görmeye devam edeceğiz," şeklinde konuştu. Konuşması sırasında Ohio Eyalet Emniyet Müdürü'nün Îstanbul ziyaretinden de bahseden Cerrah, "Emniyet yetkilileri İstanbul'u gezince şaşırdılar ve 'buranın emniyetini nasıl sağlıyorsunuz?' diye sordular. Ben de halkımızın bize olan güveni ve teveccühü sayesinde olduğunu söyledim," dedi.

İstanbul'da dört yıl önceye göre kapkaç ve hırsızlık olaylarında azalma olduğunu söyleyen Cerrah, "Sorunun sebebi nedir biliyor musunuz? Göçtür, göç mutlaka önlenmelidir," ifadelerini kullandı. İstanbul'un trafik sorununa da değinen Cerrah, bu sorunun da ancak göçün durdurulmasıyla son bulabileceğini söyledi.

Gece, MOBESE projesine destek veren şirket ve şahıslara plaket verilmesinin ardından emniyet hizmetlerinin iyileştirilmesine katkı amacıyla düzenlenen müzayedeyle son buldu. Müzayedede, altın üzeri elmas ve yakut taşlı bir yüzük 2 bin 500 YTL'ye, Kütahya bakır ibrik ise 8 bin YTL'ye satıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious