'Mobil Türkan' yine iş başında

  • Giriş : 14.09.2006 / 00:00:00

"Mobil Türkan" lakaplı Türkan Kaya, beşinci kez yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Para karşılığı fuhuş yapmak ve yaptırmak amacıyla özel dizayn ettirdiği otobüsün polis ekiplerince yakalanmasıyla tanınan "Mobil Türkan" lakaplı Türkan Kaya, beşinci kez yakalandı. Türkan Kaya ile birlikte yanında çalışan 2 kadın, minibüsün ruhsat sahibi ve sürücüsü gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, ihbar üzerine harekete geçen Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekipleri, Türkan Kaya’nın D - 100 Karayolu Tuzla - Pendik güzergahında bir minibüsle çalıştığını tespit etti. 3 araçla söz konusu yere giden ekipler 34 VN 7743 plakalı minibüsü takibe aldı. Türkan Kaya ve arkadaşları, polisleri fark ederek minibüsle kaçmaya başladı. Kaynarca’dan Pendik Köprüsü’ne kadar devam eden kovalamacanın ardından minibüs durduruldu. Şahıslar etkisiz hale getirildikten sonra Türkan Kaya ile birlikte yanında çalışan Y.K, N.D. ve minibüsün sürücüsü E.D. ile ruhsat sahibi E.D. gözaltına alındı.

Operasyonun tamamlanmasının ardından Türkan Kaya ve arkadaşları sorgulanmak üzere Asayiş Şube Müdürlüğü’ne getirildi.

Türkan Kaya’nın defalarca polise yakalanmasına rağmen, mobil olarak para karşılığı fuhuş yapmaya ve yaptırmaya devam etmesi dikkat çekti. Kaya, daha önceki yakalanmalarında mobil olarak çalışmaya devam edeceğini söylemişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious